Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą rybnickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Rybnika, zabezpieczyli 2 automaty do nielegalnych gier hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji czy zezwolenia, grozi wysoka kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rybniku ustalili, że w jednym z lokali na terenie powiatu rybnickiego, mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami rybnickiej delegatury Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wkroczyli do akcji. Mundurowi zabezpieczyli 2 automaty, które trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale wyłącznie takich, które są prowadzone przez państwo (czyli jest to działalność objęta monopolem państwowym).

Info: KMP Rybnik