Wczoraj na ulicy Rajskiej w Rybniku doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że 41-letni kierowca forda nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym, którym podróżowała rodzina z małym dzieckiem.

Do tej groźnej kolizji doszło wczoraj, około 16.15, na ulicy Rajskiej w Rybniku. Jak ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący fordem – 41-letni mieszkaniec Rybnika, jadąc w kierunku Żor nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka fordem, którym podróżowała rodzina z dzieckiem. Pasażerowie tego pojazdu – kobieta w ciąży oraz jej niespełna 3 letnie dziecko, zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście nic im się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 41-letniemu mężczyźnie, sprawcy tego niebezpiecznego zdarzenia.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego rybniccy policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi!

Info: KMP Rybnik