Policjanci z komisariatu policji w Rybniku – Boguszowicach zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o znęcanie fizyczne i psychiczne nad żoną. 47-latek prawdopodobnie od kilku lat stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec pokrzywdzonej. Domowy oprawca usłyszał już zarzut. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności.

Policjanci z komisariatu Policji w Rybniku – Boguszowicach zostali wezwani na interwencję do domu jednorodzinnego w jednej z miejscowości powiatu rybnickiego, gdzie według zgłoszenia kobiety, mąż wszczął awanturę i groził jej nożem. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres. Interweniujący policjanci w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że jej mąż będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, wyzywał ją, a także groził pozbawianiem życia. Mężczyzna miał także grozić kobiecie nożem kuchennym. Policjanci ustalili, że 47-latek od kilku lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. Najczęściej będąc pod wypływem alkoholu wszczynał awantury, wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obraźliwe, stosował wobec niej przemoc fizyczną, a także groził pozbawieniem życia i zdrowia.

Stróże prawa zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie podejrzanemu zarzutu psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną. Prokurator po wniosku złożonym przez policjantów prowadzących postępowanie, zastosował wobec 47-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.