Wczoraj w Gliwicach i powiecie oszuści znów próbowali wyłudzić pieniądze od starszych mieszkańców. Pod numery telefonów stacjonarnych dzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Informował, że syn, córka lub wnuczka mieli wypadek samochodowy i potrzebują kaucji na załatwienie niezbędnych formalności. Na szczęście osoby, do których dzwoniono, zareagowały prawidłowo i nie dały się oszukać.

Przestrzegamy mieszkańców naszego rejonu i apelujemy do ludzi młodych: gdy wasi seniorzy posiadają telefon stacjonarny, porozmawiajcie z nimi i uczulcie na to zagrożenie. Warto zapytać, co dziadek, babcia zrobiliby, gdyby zadzwonił „policjant” z informacją o wypadku w rodzinie i możliwości „wykupienia” bliskiej osoby od winy.

Wczoraj do kilku mieszkań dzwonił oszust działający znaną powszechnie metodą. Na szczęście wszyscy zareagowali prawidłowo. Pamiętajmy jednak, że sprawcy mogą zmieniać metody i opowiadane „legendy”.
Prosimy jednocześnie o poinformowanie członków rodziny czy starszych, mieszkających samotnie, sąsiadów, że żaden policjant, pracownik MOPS czy innej placówki NIGDY nie żąda i nie ma prawa żądać jakichkolwiek pieniędzy.

Info: KMP Gliwice