Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 13 sprawców przestępstw (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). Sześciu z nich to nietrzeźwi kierujący, dodatkowo czterech kierowców prowadziło po użyciu alkoholu (wykroczenie). W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o pobicie, kradzieże, znęcanie nad rodziną, produkcję i handel narkotykami, najście na mieszkania. Ujęto też dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości, w tym jedną ściganą listem gończym. Policjanci podjęli 563 interwencje. Zgłoszono 12 kolizji. Na DK 78 (wysokość Knurowa) miał miejsce poważny wypadek, w którym ciężko rany został 22-letni pasażer hondy.

 

 

W czasie weekendu, podczas różnych kontroli, policjanci zatrzymali aż 10 praw jazdy. Rekordzistą wśród pijanych za kierownicą okazał się 48-letni mieszkaniec gminy Toszek, zatrzymany w sobotnią noc około godz. 1.00 podczas rutynowej kontroli w Kotulinie. Mężczyzna wsiadł za kierownicę daewoo tico, będąc kompletnie pijanym (w jego organizmie krążyły prawie 3 promile alkoholu). W niedzielę, w Knurowie na ul. Rybnickiej, na łuku drogi, z nieustalonych dotąd przyczyn osobowa honda zjechała ze swojego pasa jezdni i dachując, wpadła na pobocze. 22-letni pasażer został ciężko ranny i zakleszczony w pojeździe. Wydobycie nieprzytomnego mężczyzny wymagało interwencji knurowskich strażaków. 23-letni kierowca hondy doznał obrażeń niezagrażających życiu.

Z ostatniej chwili: Wypadek ul.Rybnicka koło skrzyżowania ze Szpitalną

W piątek przypomniał o sobie gliwicki odcinek DK 88, pomiędzy ul. Toszecką a Tarnogórską. 69-latek z gminy Siewierz, kierujący oplem vectrą, wpadł na pomysł, aby, wbrew podwójnej linii ciągłej, wykonać manewr zawracania. Doprowadził do zderzenia z toyotą avensis, kierowaną przez 48-letnią bytomiankę. Oboje z obrażeniami trafili do szpitali.

 

info: KMP Gliwice