Skradzioną albo zgubioną kartę płatniczą trzeba jak najszybciej ZASTRZEC. Można to zrobić telefonicznie – liczy się czas.

W sytuacji, w której każda godzina ma znaczenie dla stanu naszego konta, warto skorzystać z Systemu Zastrzegania Kart. Działa pod nr. tel. +48 828 828 828. To szybkie i skuteczne narzędzie.

Można z niego skorzystać z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, z telefonu stacjonarnego i komórki. Jedyny koszt, który ponosi dzwoniący, to opłata za połączenie (zgodnie z tabelą opłat operatora).

Równie ważny, co karta bankowa, jest dowód osobisty. Wyłudzenia kredytów, wynajem nieruchomości, przestępstwa podatkowe – jak tego uniknąć? Gdy stracimy dokument tożsamości, trzeba go zastrzec.

  1. Po pierwsze, zgubiony dokument należy zastrzec w banku (własnym albo nie, dokładne informacje, jak to zrobić, są dostępne na stronie www.dokumentyzastrzezone.pl).
  2. Trzeba także powiadomoć policję, jeżeli istnieje podejrzenie, że dowód został skradziony.
  3. Ostatnim krokiem jest zawiadomienie o sytuacji organu gminy – w Gliwicach można to zrobić osobiście w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa.

Info: gliwice.eu