Gucias x SkylerLivt – knurowscy raperzy młodego pokolenia wystąpią podczas finału WOŚP w Domu Kultury

15 stycznia – po światełku do nieba.

 

Duet tworzy naprawdę bardzo udane kompozycje. W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność zademonstrować ich pierwszy teledysk „Daj mi pomóc”. Utwór był stworzony w scenerii szybu Maciej i był pierwszym sygnałem, że młodzi wykonawcy będą tworzyć nieco więcej. Drugi singiel „Moja muzo” powstał w wytwórni „Pod Piętrem” w Szczygłowicach i przedstawiony szerszej publiczności krótko przed świętami Bożego Narodzenia. Utwór jest znakomitym odzwierciedleniem emocji które mają w sobie obecnie młodzi ludzie, sposobu ich wyrażania i szczęścia jakie może nastąpić. Scenerią jest m.in Aleja Piastów w Szczygłowicach.

Zadaliśmy Guciasowi liderowi zespołu kilka pytań.
Cześć Łukasz chcielibyśmy zadać Tobie kilka pytań odnośnie Twojej twórczości. Wiemy, że chcesz pokazać się na koncercie WOŚP w Knurowie. Czym nas zaskoczysz w niedzielę?
Wiemy, że szykuje się płyta w lutym której autorem będziesz Ty czyli Gucias oraz SkylerLivt.
Co byś też o tym powiedział?

Witam, mam nadzieję, że przede wszystkim zaskoczymy wszystkich dość kameralnym materiałem. Całość złożona będzie w pewną historię. Będzie wesoło a zdarzy się też chwila na refleksję. Znajdzie się nawet chwila by każdy mógł podziękować swojej drugiej połowie za to, że jest.
Tak jak mówiłem, płyta jest pewna historią. Planowałem ją od dłuższego czasu. Każdy krok starannie przemyślałem. Jest to forma mojej terapii.
SkylerLivt jest bardzo młodą osobą, której warto poświęcić nieco uwagi. Ma piękny głos i bardzo bogate wnętrze. Uważam, że cały materiał nie można zamknąć w jednej kategorii muzycznej.
W niedzielę damy z siebie wszystko by pokazać, że elementy hip hopu, popu i dance ‚u idealnie ze sobą współgrają. Miejmy nadzieję, że jako jeszcze mało znani lokalni artyści kupimy publiczność swoją muzyką.

Myślisz, że koncert WOŚP jest dobrą okazją aby hip hop znowu znalazł w mieście swoich zwolenników ?
Czy może jest jednak inaczej jest mocna grupa wspierająca rapowanie ?

Rapowanie ma różne oblicza. Można używać tekstów obrażających organy porządkowe, nawiązywać do ulicy, przemocy, a można dość grzecznie korzystać z kultury hip hopowej. Uważam, że moja forma przekazu nie jest tylko dla młodzieży a dla ludzi w każdym wieku. Dojrzewałem do tej muzyki dość długo i wydaje mi się że znalazłem wspólny mianownik, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że nie do wszystkich dotrzemy.

Wiemy, że już tworzysz od wielu lat . Kogo najmilej wspominasz ?

Hmmm… Wszystkich bardzo miło wspominam. W 2003 roku wraz ze Stahem wypuściliśmy pierwszą płytę od której tak naprawdę się wszystko zaczęło. Graliśmy dużo koncertów. Poznawaliśmy różnych ludzi . Nie żałuję ani chwili poświęconej tej kulturze, ale współpracując ze Skyler szczerze mogę nazwać „życiową ”

Z jakich tekstów korzystacie ?

Tylko i wyłącznie autorskich, przemyślanych, takich żeby każdy słuchacz znalazł w nich coś dla siebie bądź o sobie.

Czego dotyczą ? Sfery osobistej, publicznej czy może stanowią bardziej podejście ciekawości ?

Głównie sfery osobistej. Oparte są na własnych doświadczeniach. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że są prawdziwe.

Z przyjemnością zapraszamy więc mieszkańców Knurowa na wasz koncert w Domu Kultury. Duet wystąpi po światełku do nieba i myślę, że po tym występie hip hop coraz częściej zagości na szczygłowickiej scenie.
Dziękuję za rozmowę. Z Guciasem rozmawiał Artur Socha.
Gucias: „Na zakończenie bardzo serdecznie chciałbym podziękować moim ulubionym filmowcom „3ujęcia” oraz Marcinowi Kamińskiemu (bez was nie zrobilibyśmy tyle wspaniałych ujęć do teledysków.) Dziękuję redakcji iknurów za promowanie naszej twórczości, sąsiadom za wyrozumiałość i wszystkim bez których by nas nie było ? pozdrawiamy serdecznie”.

15894453_1304559222930626_8787182923206350553_n

PS. SkylerLift jest jedną z najzdolniejszych wokalistek młodego pokolenia w Knurowie.O tym kim jest SkylerLift będziecie się mogli przekonać przychodząc na koncert WOŚP w niedzielę.
Dla niecierpliwych którzy chcą poznać twórczość duetu: