ARTYKUŁ SPONSOROWANY
 

 

Od niespełna dwóch tygodni mamy na mapie naszego miasta nowe miejsce z naprawdę ciekawą ofertą artystyczno-kulturalną, kawiarnię, w której poza możliwością spotkania się z przyjaciółmi, można również wziąć udział w bardzo bogatej ofercie wydarzeń kulturalnych.

Każdy mieszkaniec Knurowa i okolic z pewnością kojarzy i słyszał o klubie Grzejnik Cafe przy ulicy Szpitalnej 8, a wcześniej o klubie Czterej Jeźdźcy pod tym samym adresem. Miejsce to od początku swojego istnienia kładło mocny nacisk na dbanie o szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych takich jak: wystawy fotografii, plastyczne, dzieł sztuki, koncerty zespołów lokalnych, jak i tych już uznanych, wieczory poetyckie, kabarety, stand up-y oraz wiele, wiele innych.

Śmiało można powiedzieć, że już przynajmniej dwa pokolenia Knurowian bawiły się w tym miejscu.

15 września o godzinie 17.00 w miejscu Grzejnika tak dobrze znanego wszystkim, Grzejnik Cafe zmienił się w Powstańcza – Grzejnik Cafe.

Włączenie naszego knurowskiego Grzejnika do grupy Powstańcza zaowocowało wieloma zmianami na lepsze. Lokal stał się miejscem z zupełnie innej ligi.

Wchodząc możemy dostrzec, że remont jeszcze się nie zakończył i kilka detali oczekuje na dopracowanie (dostaliśmy zapewnienie, że wszystko zakończy się do połowy października), ale całość robi bardzo dobre wrażenie. Jasne, ciepłe wnętrze w połączeniu z naturalnymi elementami jak drewno, cegła i stal sprawia, że osoba, która wejdzie do lokalu, teleportuje się do jednej z knajpek, których nie powstydziłby się Kraków czy Wrocław. Fajne oświetlenie i muzyka sprawiają, że chciało by się tu siedzieć i siedzieć, a wybór trunków jest tak bogaty, że barmani mogą stworzyć nawet niemożliwe.

Lokal został podzielony na dwie sale:

1.Powstańczą, wystrojem nawiązującą do wydarzeń w naszym regionie z lat 1919- 1921. Projektanci lokalu ściśle współpracowali z muzeum w Rybniku, aby wszystkie zdjęcia związane były z Knurowem i okolicami.

2.V.I.P., która zostanie oddana do użytku w połowie przyszłego miesiąca, a która przeznaczona jest dla członków posiadających limitowane karty klubowe.

Kabarety, koncerty bluesowe, rockowe, jazzowe i inne, liga darta, spotkania z ciekawymi ludźmi to oferta, którą przedstawił klub na zimne dni jesienno-zimowe, a która sprawia, że na tyłach biurowca przy Szpitalnej każdy fan dobrej muzyki, sztuki i ogólnie zabawy, znajdzie przytulne miejsce i ucieczkę od szarości dnia codziennego w Knurowie.