PiS (Piotrek i Sierściu), to duet akustyczny współtworzony przez Roberta „Sierścia” Mastalerza, wokalistę znanego z grupy 4Szmery i Piotrka Lekkiego, gitarzystę, realizatora dźwięku i producenta (na koncie ma nominację do Fryderyka 2012 z płytą Agressivy 69 „Republika 69″ której był współproducentem i realizatorem).

Jako gitarzysta współpracował między innymi z Piotrem Żaczkiem, Januszem Radkiem, Mirkiem Szpilką, Wojtkiem Feciem w grupie Obcy, a ostatnio z Pawłem „Bejbim” Mąciwodą (basista Scorpions) w jego projekcie Stirwater którego płytę również zrealizował, a jedna z piosenek zatytułowana „Water water” zajmowała miejsce w czołówce Listy Przebojów Trójki).

Muzycy wykonują akustyczne wersje największych światowych przebojów : Led Zeppelin, Deep Purple, Bon Jovi, Van Halen, Whitesnake,Alice in Chains, INXS.Duet ma na koncie otwieranie koncertów grupy Dżem, Stirwater czy Marka Piekarczyka. Zagrali kilka koncertów w legendarnej Muzycznej Owczarni, w 2012 roku otwierali koncert amerykańskiej wokalistki bluesowej Wandy Johnson na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

W czerwcu 2013 roku otwierali koncerty jednego z najlepszych gitarzystów na świecie Richie Kotzena (Poison) oraz Johna Corabiego (Motley Crue) w krakowskim klubie Lizad King .W 2015 roku Piotr zorganizował pierwszą „Klinikę gitarową w Bochni” ,na której zajęcia poprowadził Ron „Bumblefoot” z Guns N’ Roses. Duet koncertuje nieprzerwanie od 10 lat i 11 stycznia wraca do Klubu „Drukarnia”, gdzie w 2008 roku zagral pierwszy koncert, który nagłaśniał nieodżałowany Włodek „Sprężyna” Czachor.

Gościnnie z zespołem wystąpią Przyjaciele Muzyków Grzegorz Babisz (230 VOLT) Grzegorz „Ornette” Stępień ( Oddział Zamknięty, ORNETTE) i Arkadiusz Kluczewski (4Szmery).
Bilety 20 zł do nabycia w klubie

Zapraszamy.