Ze względu na niesprzyjająca aurę, lodowisko „Piruet” zostanie udostępnione łyżwiarzom kilka dni później niż zaplanowano. 

Wszystko wskazuje na to, że otwarcie lodowiska „Piruet” znajdującego się przy krytej pływalni „Olimpijczyk”, nastąpi kilka dni później niż było zaplanowane. W przypadku lodowiska „pod chmurką” najważniejszą rolę pełni temperatura otoczenia. Kilkudniowy jej wzrost oraz dodatkowe opady deszczu spowalniają cały proces tworzenia się warstwy lodu. Chcąc oddać do Państwa dyspozycji obiekt spełniający odpowiednie warunki do jazdy na łyżwach, podjęliśmy decyzję o przesunięciu otwarcia lodowiska o kilka dni. Mamy nadzieję, że już w połowie przyszłego tygodnia „Piruet” będzie w pełnej gotowości – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Lodowisko „Piuet” o wymiarach 15×30 m znajduje się przy krytej pływalni Olimpijczyk. Do dyspozycji użytkowników jest wypożyczalnia sprzętu i serwis łyżew. Początkującym łyżwiarzom w nauce poruszania się pomogą specjalne misie. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do niedzieli w godz. od 12.00 do 20.00 (od poniedziałku do piątku) oraz od 10.00 do 20.00 (w soboty i niedziele). Bilety kosztują od 1 do 8 zł.

Szczegółowy cennik jest dostępny na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. (mf)

 

źródło: Gliwice.eu

foto: Marcin Komar Baranowski