Widowiskowe akrobacje i spektakularne podskoki będzie można podziwiać w sobotę 27 stycznia, o godz. 10:00 podczas I Ogólnopolskiego Magicznego Turnieju „O lśniącą gwiazdę” w gimnastyce artystycznej. Wrażeń nie zabraknie – w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sikorskiego w Sośnicy zaprezentują się najlepsze zawodniczki z całego kraju.

W zawodach wezmą udział reprezentantki klubów sportowych m.in. z Gdyni, Warszawy, Białej Podlaskiej, Mikołowa, Wrocławia, Łodzi, Łodygowic, Imielina i Katowic.

– Chcemy promować nasze miasto i piękną olimpijską dyscyplinę sportową oraz zachęcić jak największą liczbę dziewczynek z Gliwic do trenowania gimnastyki artystycznej. Zależy nam na edukacji dzieci i młodzieży, na ich rozwoju fizycznym i budowaniu dobrych nawyków na przyszłość – mówi Marzena Bartoszewicz, prezes zarządu UKS „GLIWICE”.

Kolejne zawody KIDS CHALLENGE, tym razem dla grupy rekreacyjnej i wyczynowej z licencją Polskiego Związku Gimnastycznego, odbędą się 9 i 10 czerwca, również w sośnickiej hali sportowej.

Info: gliwice.eu