2 września starostwo zaprasza na XIX Dożynki Powiatu Gliwickiego i Gminy Gierałtowice. Impreza odbędzie się w Paniówkach, a okraszona zostanie dużą dawką dobrej muzyki, piosenki i kabaretowego humoru.

Mocnymi artystycznymi akcentami tego powiatowego i gminnego święta plonów będzie występ Kabaretu Młodych Panów oraz koncert Moniki Lewczuk, lecz nie zabraknie też wielu innych atrakcji. Dożynki otworzy o godz. 14.30 przemarsz zabawnego, rolniczego korowodu ulicą Zwycięstwa w Paniówkach, po czym nastąpi msza św. w kościele pw. św. Urbana, odprawiona w intencji rolników, leśników i ogrodników.

O godz. 16.00 w pobliskim Parku Joanny (ul. Zwycięstwa 3) – gdzie już później zabawa trwać będzie do nocy – zaśpiewa Chór „Cecylia” z Paniówek, poprzedzając część oficjalną uroczystości wraz z wręczeniem odznaczeń i nagród. Po niej przyjdzie czas na wesołe dożynkowe świętowanie. Umili je koncert Orkiestry Dętej OSP Przyszowice, zaplanowany na godz. 17.00. Po nim wystąpi znany i lubiany Kabaret Młodych Panów (godz. 17.30). Powstał on w 2004 roku w Rybniku, prezentując się od tej pory na licznych scenach w kraju i zagranicą oraz zdobywając najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych. Ten 4-osobowy team wydał już trzy płyty DVD – ostatnia z nich, pt. „Bezczelnie Młodzi”, zrealizowana została przy udziale m.in. Piotra Bałtroczyka, Cezarego Pazury i Kabaretu Ani Mru Mru.

Po tej kabaretowej uczcie o godz. 18.45 zagra zespół Glass Ballerina. Kolejną atrakcją dożynek w Paniówkach będzie koncert Moniki Lewczuk z zespołem, który rozpocznie się o godz. 19.30. Ta młoda piosenkarka zadebiutowała na rynku fonograficznym w ub. roku, a już w lutym 2017 r. jej singel „Ty i ja” uznany został za podwójnie platynową płytę. Monika Lewczuk jest również autorką tekstów i kompozytorką, wcześniej zaś była modelką, która ma na swym koncie m.in. tytuły Miss Mazowsza, I Wicemiss Polski i I Wicemiss Globe International. Podczas koncertu w Paniówkach na pewno zaśpiewa swe największe przeboje, takie jak „Zabiorę cię stąd” czy „Biegnę”.

Imprezę zakończy zabawa taneczna z didżejem A. Martinezem, trwająca od godz. 21.00 do 24.00. Przez całe popołudnie zaś odwiedzać będzie można liczne kioski gastronomiczne, m.in. ze śląskim jadłem, a także stoiska i wystawy instytucji rolniczych oraz namioty Powiatu Gliwickiego i Gminy Gierałtowice. Na specjalnym stoisku promocji zdrowia będzie okazja, by zrobić sobie badania pod kątem profilaktyki chorób cywilizacyjnych, skorzystać z porady lekarza i dietetyka, a także położnej ze szkoły rodzenia. Tam też będą pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Warto przypomnieć, że Dożynki Powiatu Gliwickiego co roku odbywają się w innej gminie. Tym razem organizowane są w gościnnych Paniówkach, a powiat przygotowuje je wspólnie z Gminą Gierałtowice oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gierałtowicach, przy pomocy współorganizatorów z Paniówek: Kółka Rolniczego, Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckiej. Wsparcia imprezie udzielił Bank Spółdzielczy w Sośnicowicach.

Serdecznie zapraszamy!

Info : http://www.starostwo.gliwice.pl