PROJEKT SZKOLNA EKSPEDYCJA PILCHOWICE – STYCZEŃ 2017
GDYBY KTOŚ PYTAŁ JESTEŚMY W CHINACH

7 stycznia ruszyła kolejna dwunasta odsłona projektu Szkolna Ekspedycja. Jedenastka obieżyświatów z Z.S. Pilchowice i jedna z knurowskiego Paderka postanowiła wybrać się na odkrywczą ekspedycje do kraju smoków, herbaty i jedwabiu.
Skład ekipy za każdym razem się zmienia do doświadczonych dołączają osoby które stawiają pierwsze kroki w tym niecodziennym podróżniczym zespole. Tym razem do grona doświadczonych uczestników wyprawy dołączyli; Kacper Imiołek I klasa turystyczna Z.S. Pilchowice, Monika Kruczyńska II klasa turystyczna Z.S. Pilchowice, Karolina Markiewicz III klasa turystyczna, Annika Geitz I klasa turystyczna Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie.

Dla Oliwii Wladarz to druga ekspedycja podobne doświadczenie posiada Maja Poszwa, dla Marcina Markiewicza, Łukasza Wilka i Bartłomieja Kurtycza to także drugi wyjazd na wyprawę. Do doświadczonych zaliczyć można Aleksandrę Malanowską III ekspedycja i III klasa turystyczna, Martę Garcorz III ekspedycja oraz Magdalenę Hrynyszyn która zaliczyła już V wypraw.
Opiekunem grupy już po raz piąty został pan Krzysztof Krztoń, obowiązki kierownika ekspedycji tradycyjnie przejął nauczyciel, podróżnik fotoreporter i tak naprawdę wszystko w jednym – Adam Ziaja.
Młodzieżowym kierownikiem tym razem został – Marcin Markiewicz, czeka go trudne zadanie. Trzymamy kciuki, czas udowodnić, że tą robotę tak samo dobrze jest w stanie wypełnić męska część wyprawy.

„Już po raz trzeci wśród organizatorów mamy dwie szkoły! Zespół Szkół w Pilchowicach i Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie, stało się to możliwe dzięki porozumieniu podpisanemu w 2015 roku pomiędzy dyrektorami obu placówek w zakresie propagowania turystyki wśród młodzieży powiatu gliwickiego”; informuje Adam Ziaja.
Wyprawa nie mogłaby dojść do skutku gdyby nie 7 firm które wspomagają młodych podróżników; „ to dzięki ich pomocy i zaangażowaniu mamy odzież wyprawową, magnesy z logiem wyprawy, smsy bez limitu, i bilety na lotnisko w Warszawie”; dodaje kierownik wyprawy. Firmy które regularnie wspierają projekt to; Firma SMS API, Firma ED – CERT klimatyzacja i Wentylacja, Warsztat Koszulkowy o Agencja Reklamowa Etylina.
Nowe firmy które postanowiły wesprzeć projekt to; Test Pol, Apteka św. Anny i ARS 4 Progres.
Jak informuje Adam Ziaja, każdej z ekspedycji przyświeca określony cel do którego realizacji dążą podczas każdej z wypraw.

Tym razem, zadaniem grupy młodych podróżników będzie zebranie jak największej ilości rzetelnych informacji o Chinach „ Fakty i mity” tak można najkrócej określić zadanie które przed sobą postawili członkowie styczniowej wyprawy. Wszystko zostanie opisane i zarejestrowane w formie dokumentu filmowego. Przygody pilchowickich obieżyświatów na bieżąco można śledzić na www.fb.com / ekspedycja
Rodziców oraz dyrektorów obydwu placówek czeka z pewnością już po raz kolejny wiele nieprzespanych nocy. Będzie dobrze bo tego wszyscy sobie życzymy, a młodym odkrywcom, życzymy wspaniałych wrażeń, pięknej przygody i szczęśliwego powrotu, sami zaś z niecierpliwością czekamy na dwunaste podsumowanie udanej wyprawy.

Relacja : Tadeusz Puchałka
Zdjęcia : https://www.facebook.com/ekspedycja/

tmp_15068-fb_img_1483954010577-298714850