Już 17 lutego (sobota) o godz. 12:00 na Scenie Forum udamy się w podróż, podczas której dowiemy się co należy zabrać ze sobą zjeżdżając na dół, jak załoga dociera do ściany i kiedy jest fajnie, a kiedy ciężko pod ziemią. Wyruszymy także na spotkanie z prawdziwym potworem, który w kopalni nie pilnuje węgla, ale… srebro!

Lufcik na Korbkę snuje swoje opowieści, opierając je na motywach śląskich legend. Nic więc dziwnego, że przyszedł wreszcie czas, by wraz z dzieciakami zjechać pod ziemię, do kopalni! Opierając scenariusz na wywiadach z górnikami, które przeprowadziło Stowarzyszenie „Majstersztyk”, stworzone zostały spektakle tajemniczego teatru cienia.

Ok. godz. 13:00 zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy poznają teatr cienia od kuchni. Wykonamy własne lalki i scenografię, które przydadzą się w naszych spektaklach, podczas których ograniczać nas będzie jedynie wyobraźnia. Wykorzystując zarówno materiały tradycyjne, jak i te, które nie kojarzą nam się bezpośrednio z teatrem. Warsztaty będą także okazją, by zdobyć informacje na temat przygotowywania takich przedstawień w domu.

Info: forumgliwice.pl/ fb Lufcik na korbkę