22 – 23 października ( 12:00 – 22:00 )

na Placu rekreacyjno-wypoczynkowym na terenie osiedla familoków w Czerwionce

W Czerwionce – Leszczynach po raz pierwszy w Polsce w ramach projektu „Food Truck Gathering on Tour” Food Trucki rozpoczęły swoją trasę.
Oprócz strefy food truck są również i także atrakcje towarzyszące: strefa dj, strefa chillout i atrakcje dla dzieci oraz kino 7D.
Impreza odbywa się na placu wypoczynkowo – rekreacyjnym na terenie osiedla familoków w Czerwionce.

Już można powiedzieć, że jest spore zapotrzebowanie na tego rodzaju atrakcje. Plac rekreacyjno – wypoczynkowy został zapełniony a uczestnicy wydarzenia dzięki pięknej pogodzie chętnie spędzają na nim swój wolny czas.

Jakie więc m.in food trucki z czterech stron świata się zameldowały?

– Shakewave Truck. Shakewave to przede wszystkim najwyższej jakości produkty, oryginalne słodycze, świeże owoce i naturalne lody śmietankowe
– Piekielnie Piekielnie Dobre Jedzonko FOOD TRUCK.Piekielnie dobre jedzonko w menu posiada takie pozycje jak zapiekanki, tosty, czy oscypki. Rozwijając są to mega pyszne zapiekanki na świeżej bagietce i wypasione tosty na chlebie wiejskim.
– Złote Paluchy Churros.
Hiszpańskie Churros to paluchy o długości 15 cm, zrobione z ciasta, które po upieczeniu są chrupiące z zewnątrz i miękkie w środku.
– Hubi Bubi to następny truck, ktory stanie na rynku w Czerwionce. Tworzą oni przepyszne zapiekanki o długości 40 cm, które tworzą na Waszych oczach.
– Foodek Foodtruck, Pulled pork, to wieprzowina, która roztapia się w ustach.
– Frytka fryteczka, frytunia.
– Król Kur !!! Serwują królewskie dania drobiowe. ??? Król Kur to przede wszystkim soczystość kurczaka nadana przez wcześniejsze 24-godzinne marynowanie, oraz chrupiąca panierka.
-CALAVERA Mexican Grill w swej ofercie ma dania tradycyjnej kuchni meksykańskiej. Znajdziecie tam Sopa de Tortilla, czyli nic innego jak słynną zupę meksykańską oraz Burrito w pysznej pszenicznej tortilli zwiniętej wokół mega dobrego farszu.
– Kraina Kurtosza, to kolejny truck, który odwiedzi Czerwionkę – Leszczyny.
Kołacze węgierskie (Kürtőskalács) jakie oferuje Kraina kurtosza są chrupiące z zewnątrz, a mięciutkie w środku, po ściągnięciu z wałka bucha z nich para jak z komina.
– Food truck”Placki z fury”, który oferuje nam potrawę przygotowaną z ziemniaków. Głównymi składnikami są starte na tarce surowe ziemniaki. Można je jeść na słodko i na słono w zależność od upodobań.

Tych food trucków jest znacznie więcej podaliśmy tylko te niektóre które mogą ewentualnie zainteresować.
Impreza będzie trwała dwa dni. Można odwiedzić food trucki w Czerwionce do godz.22.00.

/as/ /arc/

 

 

 

artykuł w w/w temacie :

Food Truck Gathering – Czerwionka-Leszczyny – 1 Zlot Food Trucków