Lato to najlepsza pora roku na zorganizowanie dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Festyn Rodzinny już na stałe zapisał się w kalendarzu uroczystości organizowanych w Knurowie, ponieważ mieszkańcy lubią tego typu zabawy na świeżym powietrzu. Pewnie dla tego, że mogą spędzić miło i przyjemnie czas letni poza domem, a przy okazji wzmocnić więzi i zintegrować się ze społecznością lokalną.

W tym roku Piknik Rodzinny odbył się w niedzielne popołudnie, 6 sierpnia 2017 roku na estradzie plenerowej, usytuowanej w samym centrum parku knurowskiego, przy ul. 1 Maja.
Ciekawy program artystyczny, liczne atrakcje uzupełniające oraz sprzyjająca aura zgromadziły przed sceną liczną rzeszę sympatyków biesiadnej zabawy.

Muzyczną gwiazdą tegorocznego Festynu Rodzinnego był zespół DE SILVERS z Chorzowa. Grupa powstała w 2012 roku i mimo tak krótkiego stażu, zdobyła już dużą popularność i często jest zapraszana na różnego rodzaju imprezy, między innymi do Knurowa. Zasługą tego sukcesu są z pewnością członkowie grupy – Sylwia Grzywa, Aleksander Pietrek, Ryszard Zawadzki, Waldemar Wiśniewski czyli doświadczeni artyści, którzy koncertowali już wcześniej na polskich i zagranicznych scenach muzycznych. Zespół tworzy wyjątkowe rytmy muzyczne i proponuje niezwykle szeroki wachlarz repertuarowy, którym oczarowuje serca słuchaczy. De Slivers do tej pory wydali jedną długogrającą płytę autorską pod tytułem „Kochaj i tańcz” oraz płytę kolędową „Podzielmy się opłatkiem”.

Na estradzie zlokalizowanej przy ul.1 Maja wystąpił również duet wokalny IWONA & PIOTR z Knurowa. Wokaliści całkowicie zauroczyli zgromadzoną publiczność w parku, nie tylko warsztatem muzycznym, który przygotowali, ale także wyjątkową osobowością i temperamentem.

Jak co roku gospodarzem zabawy plenerowej był Marek „Biesiadny” Malarz, który po raz kolejny pokazał, że potrafi bardzo dobrze spiąć całość, dodać charakteru imprezie. Marek Malarz jak zwykle zaprezentował doskonałe przygotowanie merytoryczne do prowadzenia muzyki biesiadnej i umiejętność nawiązania świetnego kontaktu z widownią.

Niedzielne popołudnie, 6 sierpnia 2017 roku było także wyjątkowe i niesamowite dla najmłodszych, dla których organizatorzy przygotowali wszystko, co dzieci lubią najbardziej. Na wszystkich małych imprezowiczów czekały nie lada atrakcje, jak choćby dmuchana zjeżdżalnia, euro-bungee czyli trampolina czy dmuchane zamki. Jak zwykle, dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się gry i zabawy, m.in. wyścig rodzinny, malowanie kredą. Za uczestnictwo w konkursach i zabawach dzieci otrzymywały drobne nagrody. Uśmiech dziecka otrzymującego wyjątkowy prezent jest bezcenny. Takich uśmiechów nie brakowało podczas Pikniku Rodzinnego w Knurowie.

Przez cały czas były dostępne liczne stanowiska gastronomiczne, gdzie każdy mógł się posilić i dalej bawić na Festynie Rodzinnym.

Przygotowanie festynu to niełatwe zadanie, z którym po raz kolejny postanowili zmierzyć się członkowie Stowarzyszenia Moja Gmina Nasz Powiat oraz Centrum Kultury w Knurowie. Dobrą radą i pomocą służył inicjator wydarzenia z ramienia Stowarzyszenia radny Marian Gruszka oraz radny powiatowy Włodzimierz Gwiżdż, jak również radny Rady Miasta Knurów Piotr Barchański.

Relacja: Agnieszka Łyko