Przez pięć dni będziemy mogli odwiedzać najlepsze restauracje i kawiarnie by delektować się festiwalowymi potrawami.

W dniach 20-24 listopada najlepsze restauracje oraz kawiarnie będą proponować smakoszom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania. Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei „Slow Food” oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów.

To świetna okazja dla wszystkich mieszkańców Katowic i okolic by wziąć udział w kulinarnej podróży. Każda z uczestniczących w wydarzeniu restauracja i kawiarnia przygotowała specjalne dania, które będzie można skosztować w specjalnych cenach – 10 zł za zestaw napój i deser oraz 20 zł za zestaw przystawka i danie główne.

Wśród dań znalazły się w większości dania autorskie, oryginalne i zaskakujące zarówno treścią, jak i formą. Unikatowe bo przygotowane wyłącznie na to wydarzenie!

Na festiwalowych smakoszy czekać będą niebanalne przystawki oraz kreatywne dania opartych na kuchni z całego świata. Nie zabraknie pysznych deserów w towarzystwie aromatycznej kawy w wielu odsłonach. Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu.

Lista uczestników:

1. Restauracja Stare i nowe

2. moodro bistro & cafe

3. Restauracja Odlot

4. Pan De Rossa

5. Restauracja Max Katowice

6. U Babuni Katowice

7. Restauracja Śląska

8. Drzwi Zwane Koniem

9. Masala House – Restauracja Indyjska

10. Thali House by Masala House

11. El Mexicano

12. grillpoint – Best grill ‚n’ burger restaurant

13. Zdrowa Krowa Jankego

14. Thai-Pan Oriental Touch & Taste

15. PodBelkami w Katowicach

16. PancakeHeaven

17. Barcelona Lunch & Bar Katowice