Niedawno podziwialiśmy relacje z wyprawy rowerowej po Islandii Kamila Mossakowskiego a dzisiaj w Pracowni Smaku „Orso” swoje wspaniałe doświadczenia i przygody z wyprawy po Szkocji przedstawił Łukasz Czubak.
Dzisiejsza prelekcja miała charakter otwarty. Zaproszonych gości w sali bankietowej przywitał Marek Śpiewla właściciel restauracji.

Łukasz Czubak na co dzień pracuje jako copywriter w jednej ze śląskich firm reklamowych ale weekendy stara się spędzać poza domem. W wolnych chwilach prowadzi blog outdoorowy o górach i wyprawach rowerowych. Przygotowywanie do kolejnych wypraw wymaga jednak jak sam powiedział akceptacji rodziny i tutaj żona wykazuje się dużą wyrozumiałością.
Podróżuje po swojemu, często samotnie, często tam, gdzie go ciekawość poniesie.W wolnych chwilach prowadzi blog podróżniczy http://mountaintravelbike.com.
Tam można się dowiedzieć o jego dotychczasowych sukcesach podróżniczych które ni tylko odbywał po polskich górach ale również m.in po górach Wlk Brytanii, Czech, Gruzji, Słowacji, Ukrainy i Rumunii.

Dzisiaj w Pracowni Smaku „Orso” odbył się pokaz slajdów z wyprawy biketretingowej do Szkocji.
Wszystko zaczęło się od jednej góry – Suilven. Gdy Łukasz ją zobaczył koniecznie chciał tam pojechać. Chciał zdobyć więcej szczytów i analizował kolejne trasy podczas których mógłby zaliczyć więcej szczytów.
Padało wiele nazw, ale pośród nich najczęściej powtarzało się kilka tych samych: Suilven, Slioch, Stac Polliadh, Liathach, Buachaille Etive More, An Teallach…W sumie miało ich być 10
Na 6 wdrapał się na sam szczyt pokonując trudności pomimo małych wysokości aby je zaliczyć. Na pozostałe nie do końca ale pozostały piękne zdjęcia dziewiczego krajobrazu i przepięknej przyrody którą uczestnicy eventu mogli zobaczyć.
Przemieszczał się pomiędzy nimi na rowerze. Łącznie, w 11 dni przejechał 700 km i przeszedł ok. 90 km w Szkockich Highlandach.

Relacja : Artur Socha