Warunki atmosferyczne wyśmienite. Niebo wolne od chmur lub nieznacznie nimi zasnute. A słońce grzało promieniami od rana, ptaki ćwierkały radośnie, wiatr lekko kołysał gałęziami.

W takich wyśmienitych warunkach atmosferycznych mieszkańcy Knurowa mieli zaszczyt uczestniczyć w drugim dniu urodzin swojego miasta.

To już kolejny raz, gdzie na Placu 700-lecia w Knurowie odbyły się Dni Miasta. W drugim dniu obchodów Dni Knurowa rozbrzmiewała polska muzyka, melodyjna, łatwo wpadająca w ucho, czyli rytmy disco polo.

Na początek na scenie pojawił się charyzmatyczny, pełen energii i perfekcyjnie przygotowany – MARIUSZ SOBCZYK BAND.
Zespół wykonujący muzykę Disco Polo – Dance.
Skład zespołu to: wokalista-lider Mariusz Sobczyk, dj-realizator dźwięku Piotr (DJ ROCKU) i dwie tancerki Angelika i Wiola.
Prężnie rozwijający się zespół disco polo – MARIUSZ SOBCZYK BAND nie ma przed sobą żadnych granic, mająca milion pomysłów na sekundę ciągle zaskakuje fanów muzyki disco polo.
Mariusz Sobczyk rozpoczął swą karierę w programie TALENT SHOW „DISCO STAR”. W 2012 roku powstał zespół Mariusz Sobczyk Band. W lipcu 2013, już jako zespół wzięli udział w najważniejszym w Polsce Festiwalu muzyki Disco: DISCO HIT FESTIVAL KOBYLNICA. Od tego czasu dużo koncertują i biorą udział w festiwalach i konkursach oraz programach telewizyjnych. Ich teledyski emitowane są w popularnych stacjach TV. Piosenki grane są w rozgłośniach radiowych disco polo w całej Polsce Ekipa MARIUSZ SOBCZYK BAND stawia przede wszystkim na kontakt z publicznością, pełen wrażeń i miłych niespodzianek… Ich mocną stroną jest w pełni profesjonalne wykonanie utworów: wokalno-muzycznych, tanecznych i show na scenie.
I to właśnie pokazali w niedzielnie popołudnie mieszkańcom Knurowa z okazji Urodzin Miasta.

Następnie na estradzie plenerowej na Placu 700-lecie zaprezentowała się popularna i bardzo lubiana przez fanów muzyki disco polo, grupa muzyczna CLIVER z Ciechanowa.
Zespół CLIVER powstał w 2002 roku z inicjatywy Cezarego Hajdackiego. W pierwszym składzie zespołu pojawili się Cezary Hajdacki i Darek Szczepański. Kilka miesięcy później dołączył do nich Arkadiusz Spociński. Trzy lata później do zespołu dołączył jeszcze Jarosław Szmigielski, który po 12 latach postanowił opuścić szeregi zespołu z Ciechanowa.
Arek, Czarek, Darek i Jarek to team, który jako jeden z niewielu zespołów od początku swej kariery działał w stałym i niezmienionym składzie, aż do grudnia 2016 roku. Bo rok 2017 przyniósł w zespole CLIVER spore zmiany, gdyż z przyczyn osobistych grupę opuścił Jarek Szmigielski. Rozgłos grupie dał udział w castingu zorganizowanym przez zespół Weekend.
Zmagania grupy zostały zarejestrowane przez kamery stacji TVN. Z tego okresu pochodzi piosenka „Chodź kochanie”, która pojawiła się na płycie „Kanikuły”. W 2009 ukazał się drugi krążek zespołu „Pokaż jak się kręcisz”. Zespół CLIVER współpracuje z innymi zespołami miedzy innymi MIG, z którym stworzono piosenkę pot tytułem „Pijemy do samego dna”. Te znane, melodyjne utwory, a także inne z repertuaru zespołu CLIVER można było posłuchać, a kto miał ochotę nawet zatańczyć, w niedzielę wieczorem na obchodach Dni Knurowa.

Następna dedykacja dla mieszkańców Knurowa z okazji Urodzin Miasta została wykonana przez modny zespół disco polo – PLAYBOYS.

Liderem grupy PLAYBOYSów, a także autorem muzyki i tekstów, jest założyciel grupy, Jakub Urbański. W 2013 roku wpadł na pomysł napisania pierwszego utworu „Nasza noc”, który trafił do sieci i okazał się hitem. Od połowy 2014 roku grupa intensywnie koncertuje i pojawia się na festiwalach muzycznych m.in Festiwalu w Kobylnicy.

Formacja występuje w składzie 3 osobowym z gitarzystą Przemkiem Kordzińskim i perkusistą Kubą Kusińskim.

PLAYBOYS jest pierwszym polskim zespołem disco, który wystąpił w Norwegii, a więc zapisał tym samym swoją obecność w historii disco polo – przed nimi wcześniej nikomu się to nie udało.
Najbardziej znane utwory PLAYBOYS to „Lejde”, „Nasza Noc”, „Wchodzę na parkiet”, „Ile czekać mam” – cieszą się one ogromną popularnością w serwisie YouTube i nie tylko.
Grupa wyróżnia się na tle innych zespołów disco polo, gdyż wykorzystuje na swoich koncertach żywe instrumenty.

Fantastyczna grupa PLAYBOYS na uroczystości niedzielnej w Knurowie zaproponowała mieszkańcom swoje największe hity, łącznie z niespożytą energią i niepowtarzalną aurą, którą stworzyła.

Wspaniałym uzupełnieniem i jednocześnie najbardziej widowiskową częścią imprezy była eksplozja kolorów. W tym roku wystrzały kolorów holi odbyły się po raz pierwszy w historii obchodów Dni Knurowa. Atrakcyjna, zabawa została entuzjastycznie przyjęta przez mieszkańców, więc za rok prawdopodobnie będzie powtórzona.

Dopełnieniem części artystycznej były również różnego rodzaju atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Najmłodsi goście mogli bez obaw skorzystać ze wszystkich uciech Parku Rozrywki, tj.: karuzel, dmuchanego zamku, trampoliny czy zjeżdżalni. Natomiast dla dorosłych, zwłaszcza miłośników motoryzacji przygotowano pokazy motocyklowe poprzedzone paradą ulicami miasta.

Dla chętnych i spragnionych jazdy jednośladem zaplanowano wyjątkową przejażdżkę po mieście.

Tradycyjnie, jak co roku na urodzinowej akcji można było wielu rzeczy spróbować i posmakować.. Kto zgłodniał, mógł posilić się np. grillowaną kiełbaską, szaszłykiem albo skosztować innych rarytasów przygotowanych przez punkty gastronomiczne.
Uroczystość urodzinowa Knurowa dostarczyła uczestnikom imprezy dużo emocji, wiele atrakcji i jeszcze więcej dobrej zabawy. Wydarzenie nie tylko pozwoliło się zrelaksować, ale również zostawiło po sobie mnóstwo niezapomnianych wspomnień, które będą mieszkańcom Knurowa towarzyszyć przez długi czas.

To wszystko udało się zrealizować gładko i przyjemnie, dzięki sprzyjającej aurze, która tego dnia nie zawiodła Knurowian.

Relacja: Agnieszka Łyko