Zaczniemy od tego, jak połączyć fanów muzyki disco-polo i zwolenników Szymborskiej.

W piątek 21.07. o 19:00 w ramach Objazdowego Domu Kultury na Scenie Forum Gliwice (Lipowa 1) Szymon Jachimek z ex Kabaretu Limo i jego MARIUSH – wyjątkowy artysta nurtu disko-liryko. W tym gatunku wszystko jest możliwe. Taniec spotyka się z refleksją, Boys z poezją, a głębokie metafory z „w górę ręce, niezła sprawa, bo się liczy dziś zabawa”. Poczucie humoru niezbędne.

MARIUSHowe zaproszenie na piątek: https://www.facebook.com/ulicznicy/videos/10158983974620394/

W sobotę gratka dla maluchów! 22 lipca w godz. 12.00 – 16.00 w Parku Chopina – Alejka Forum, Hapijama Fun Art i Cyrkowanie z Ulicznikami. Zaczynamy zajęciami dla dzieci ćwiczących razem z rodzicami, a od 13:00 cyrkowe animacje, zabawa i rozrywka dla każdego. Nauka żonglerki, ekwilibrystyka, akrobatyka, ćwiczenia zręcznościowe i koordynacyjne. O 16:00 wraz z Fabryka Kultury wypłyniemy na wielki ocean. Ocean? W Parku? Kolejne wyzwanie! „Wielka piracka przygoda” gwarantuje młodym widzom dreszczyk emocji i dobrą zabawę. Ahoj!

Wieczór w Parku Chopina spędzimy z A3 teatr – Kolekcjonerzy Wzruszeń. „Plan Lekcji” to trochę staruszek Kantor na wesoło. Jak w tym śmiechu wariata przemycić istotne treści, rozprawić się z samotnością jednostki i wywoływać coraz nowsze historie, przekonamy się 22 lipca o 21:30. Podejmiecie wyzwanie?

W niedziele dwukrotnie (18:00, 20:00) w Parku Chopina – doznania zmysłowe. W związku z kontuzją Fullstop Acrobatic Theatre ich „Outside the box” zastąpią „Zmysły” A3 teatr – Kolekcjonerzy Wzruszeń, który tym samym odczaruje pecha z 2012 roku, kiedy to akurat prysły nam „Zmysły” – wędrowny kabaret pełen trzepotu rzęs, nadstawiania uszu, kręcenia nosem i dobrego dotyku.