23 grudnia w Stanowicach, już po raz kolejny, odbył się najbarwniejszy bieg w regionie – VI Bieg po moczkę i makówki

W tym roku, na starcie pojawiło się 281 biegaczy, którzy udowodnili, że ich wyobraźnia w wyborze strojów nie zna granic. Organizatorzy biegu doceniając prace włożoną w projektowanie strojów nagrodzili kilku przebierańców.

W konkursie na najlepiej przebranego biegacza pierwsze miejsce zajął Sławomir Mazur za własnoręcznie zbudowaną konstrukcję z dwoma manekinami , drugie miejsce – Wojciech Beśka w stroju znanej wszystkim biegaczom aplikacji Endomonodo, zaś trzecie miejsce Paweł Mocek w przebraniu rycerza stworzonego z ponad tysiąca zakrętek.

Za najciekawiej przebraną grupę przebierańców jury uznało drużynę o nazwie „Klątwa Energetyka” grupy biegowej SBD Energetyk z Rybnika, która przebrana była za egipskie mumie i to właśnie do nich trafił puchar przechodni. Nagroda czekała także na pierwszych 200 przebierańców – okolicznościowy brelok-śnieżynka.

Zgodnie z zapowiedzią, nagrody czekały także na kibiców, którzy na trasie biegu dopingowali swoich faworytów. Najlepszymi kibicami, zdaniem biegaczy, okazali się „Mikołaj i jego grupa”, „Poprądzeni” oraz „Rudolfy”. Dla wielu z kibiców gorący doping biegaczy staje się tradycją – zarówno „Poprądzeni” jak i „Rudolfy” już rok temu pojawili się na trasie biegu.

Bieg po moczkę i makówki, jak zapewniają organizatorzy to przede wszystkim integracja i wspaniała zabawa, jednak na trasie biegu walka o zwycięstwo jest równie zacięta, jak w każdym wyścigu. W tym roku wyniki prezentowały się następująco:

Kategoria: mężczyźni, 10 km:

I miejsce: Piotr Treska – Tychy (00.36.30)

II miejsce: Tomasz Czerny – Zabrze (00.36.52)

III miejsce: Kasper Tochowicz – Goleszów (00.36.56)

Kategoria: kobiety, 10 km:

I miejsce: Małgorzata Rencz – Orzesze (00.43.28)

II miejsce: Marzena Butanowicz – Suszec (00.45.48)

III miejsce: Dominika Podemska-Rejdych – Tychy (00.46.03)

Na mecie na każdego tradycyjnie czekał medal z piernika, porcja tytułowej moczki i makówek, woda oraz bon na losy.

Oprócz biegu głównego, organizowany był również przez Szkołę Podstawową w Stanowicach bieg Juniora dla uczniów szkół podstawowych z gminy Czerwionka-Leszczyny.

Wyniki:

Kategoria: chłopcy

I miejsce – KacperStępień

II miejsce – Kacper Porwolik

III miejsce – Maciej Gorzawski

Kategoria: dziewczynki

I miejsce – Alicja Klasik

II miejsce – Julia Blinda

III miejsce – Nikola Tic

Patronat nad VI Biegiem po moczkę i makówki objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Info: czerwionka-leszczyny.pl