Mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn długo jeszcze nie będą w stanie zrozumieć tego co zdarzyło się w noc z niedzieli na poniedziałek 28/29 stycznia br.
W wypadku srebrnego chevroleta zginęło dwóch młodych mieszkańców 18 i 17 letni.


Na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Przemysłowej, nieopodal głównej bramy byłej KWK Dębieńsko, najprawdopodobniej nie dostosowując prędkości, do panujących warunków.
Samochód wpada na drzewo i taranuje betonowy słup.

Jak informuje fanpage 112 Czerwionka-Leszczyny:

W dniu dzisiejszym, ( tj. 29.01.2018 r. ) około godziny 03:00 – Jednostki z JRG Rybnik oraz OSP Czerwionka zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Czerwionka, przy Ul. 3 Maja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem osobowym w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo oraz betonową latarnię.

W wyniku wyżej wymienionego zdarzenia dwie osoby poniosły śmierć na miejscu.

Działania zastępów z JRG Rybnik ( SLRt – Renault Mascott, 581[s]40 ) , ( GCBA 5/32 – Scania P400 CB, 581[s]25 ) oraz OSP Czerwionka ( GBA 2,5/16 – Star 12.185, 589[s]38 ) – Polegały na uprzątnięciu pozostałości po wypadku drogowym, oświetleniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Na miejscu zdarzenia obecny był również Zespół Ratownictwa Medycznego, miejscowy Patrol Policji , Prokurator oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, którzy prowadzili czynności śledcze w związku z wyżej wymienionym zdarzeniem.

Akcja Ratownicza trwała około 180 minut.

 

Jak informują rybniccy śledczy:

Do wypadku doszło dzisiaj 29 stycznia około 3.00 na skrzyżowaniu ulic 3 Maja z ulicą Przemysłową w Czerwionce-Leszczynach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierujący chevroletem, jadąc w kierunku skrzyżowania z ulicą Młyńską, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie w betonową latarnię. Podróżujący tym pojazdem – 17 oraz 18-letni mężczyźni, w wyniku odniesionych obrażeń ponieśli śmierć na miejscu. Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Rybniccy śledczy ustalają przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

 

Policja i będący na miejscu tragedii strażacy, mówią o „dziwnym” rozmieszczeniu ciał, ofiar będących we wraku pojazdu.

 

Policjanci z Rybnika poszukują Dawida D.- uczestnika śmiertelnego wypadku, do którego doszło dzisiaj około 3.00 w Czerwionce-Leszczynach. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu tego mężczyzny, a także każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z rybnickimi policjantami.