9 listopada w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyły się uroczystości zwieńczające 50-lecie Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach.

 

  Uroczystość otworzyła dyrektor jednostki Pani Aleksandra Pietruszewska witając przybyłych gości.

   Wśród tego grona znaleźli się m.in. wice Starosta Powiatu Rybnickiego – Marek Profaska, Burmistrz Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski ze swoim zastępcą Andrzejem Raudnerem i sekretarzem Justyną Domżoł, przewodniczącym Rady Miasta – Bernard Strzoda, przedstawicielka Biblioteki Śląskiej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – Mariola Czajkowska,  jak również dyrektorzy szkół, pracownicy bibliotek Powiatu Rybnickiego oraz gmin ościennych.

  Nie zabrakło również najwierniejszych i najbardziej aktywnych czytelników biblioteki wśród, których znaleźli się mieszkańcy miasta i gminy.

Dyrektor Aleksandra Pietruszewska podziękowała obecnym samorządowcom oraz gosciom specjalnym mającym wpływ na funkcjonowanie biblioteki – kazdy z nich otrzymał symbolicznego kwiatka.

Nie zabrakło rownież podziękowań dla emerytowanych pracowników bibliotek.

Oczywiście był również czas na życzenia, kwiaty i podziękowania skladane na ręce Pani dyrektor, przez przybyłe delegacje zw szkół, przedszkoli i instytucji.

 

Zwieńczeniem uroczystości był występ artystyczny zespołu Universe z Henrykiem Czichem.