Fani pięknych brzmień, dobrego grania i energii płynącej ze sceny mieli niepowtarzalną okazję posłuchać na żywo w dniu 9 lutego 2018 roku ulubionych super hitów, które zaprezentował zespół De Mono.

Koncert De Mono Akustycznie odbył się w piątkowy wieczór przy ul. 3 Maja 36D w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

De Mono to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Polsce.  Jego repertuar to przede wszystkim niezapomniane ballady i wielkie  hity muzyki popularnej takie jak „Póki na to czas”, „Kochać Inaczej”, „Moje Miasto Nocą”, „Zostańmy sami” czy  „Statki na niebie”. Wszystkie wyśpiewane charakterystycznym głosem Andrzeja Krzywego.

Skład zespołu: Andrzej Krzywy( wokal), Piotr Kubiaczyk (gitara basowa), Paweł Dampc (instrumenty klawiszowe + wokal), Paweł Pełczyński (saksofony, instrumenty perkusyjne wokal), Tomasz Banaś ( gitara + wokal), Marcin Korbacz ( perkusja),  Zdzisław Zioło (gitara + wokal)

Od początku swojego istnienia zespół był wielokrotnie wyróżniany wieloma prestiżowymi nagrodami i uczestnictwem w znaczących wydarzeniach muzycznych. Miedzy innymi, jako pierwszy polski wykonawca otrzymał prestiżową nagrodę MTV w kategorii Local Hero, za wydanie płyty multimedialnej Play czy otrzymał wyróżnienie „Złoty Strzał” za najciekawszą innowację na rynku reklamowym. W 2010 roku podczas Gali prestiżowej nagrody Fryderyki zespół odebrał nagrodę z Radiowy Hit Roku, którym była piosenka „Póki na to czas” z albumu „No stress”.

Płyta studyjna zespołu zatytułowana „Spiekota”, została przez dziennikarzy muzycznych okrzyknięta „Płytą trzech pokoleń”. Obok muzyków De Mono wystąpili na niej: Marika, Junior Stress, Dawid Portasz oraz Cheeba.

Zespół ma na swoim koncie 16 płyt z czego „De Mono Symfonicznie” pojawiła się w sprzedaży w 2014 roku. Jej premiera była niezwykłym wydarzeniem, ponieważ zespół nagrał swoje największe przeboje w wersji symfonicznej.

W  2017 roku muzycy świętowali 30 lat wspólnego grania na scenie Z tej okazji od marca podróżowali po całej Polsce spotykając się z fanami.

W trakcie występów De Mono prezentowało utwory ze swojego najnowszego albumu pt. XXX. Longplay nagrany w stylowych, akustycznych wersjach zawiera dwanaście piosenek stanowiących przekrój twórczości grupy od początku jej istnienia. Na krążku znalazły się tak znane hity jak: Kochać inaczej, Statki na niebie, Póki na to czas, Moje miasto nocą czy Zostańmy sami. Całość otwiera premierowy singiel Próżno nie chcę czekać na twoja miłość, która jest coverem Waiting in vain – jednego z wielu hitów Boba Marleya,

I tym właśnie albumem muzycy z zespołu De Mono oczarowali widownię licznie zgromadzoną w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

W trakcie występu widownia z prawdziwą przyjemnością delektowała się wspaniałymi piosenkami zespołu, a także charakterystycznym brzmieniem głosu lidera grupy –  Andrzeja Krzywego, dlatego reagowała bardzo spontanicznie nagradzając artystów gromkimi owacjami.

Głównymi organizatorami Koncertu De Mono Akustycznie był –  Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach  oraz Czerwionka-Leszczyny. Złoża sukcesu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: portal informacyjny – iKnurów.pl oraz telewizja regionalna TVT.

Relacja: Agnieszka Łyko