Na łamach naszego portalu, chcąc wspomóc oraz wesprzeć młodych artystów, chcielibyśmy przedstawić utalentowaną wokalistkę, Martę Czuba, która poświęca swój czas, by rozwijać talent oraz pasję.

Oryginalność jej twórczości polega na niezłomnej walce o rozwój oraz oddanie się sztuce, którą przedstawia na swoim kanale YouTube. Najpopularniejszy utwór Marty sięga ponad 10 tyś. wyświetleń oraz nadal pnie się w górę. Jest to cover piosenki „Never Go Away” C-BooLa.

Twórczość Marty nie kończy się jedynie na wokalnym realizowaniu siebie. Dziewczyna także do swojej piosenki pragnie stworzyć teledysk, kręcony właśnie w Naszym pięknym mieście, konkretnie w okolicach Stawu Leśnego Zatopy. W wideoklipie także weźmie udział grupa Rekonstrukcji Historycznej „Utgard”, gdyż autorski utwór Marty nawiązuje do okresu średniowiecznego, a w piosence dodane są elementy muzyki elektronicznej i filmowej.

Mieliśmy zaszczyt i okazję porozmawiać z piosenkarką, a także podpytać o jej życie codzienne, twórczość oraz plany na przyszłość.

[iKnurów] – Marto, skąd jesteś? Gdzie żyjesz na co dzień? Uczysz się?

[Marta Czuba] – Mieszkam w Gliwicach od urodzenia, choć rodzice pochodzą z innych całkiem stron Polski, dlatego jak tylko mam kilka dni wolnego, uciekam w góry lub na wieś. Aktualnie studiuję pedagogikę i za rok planuję obronić dyplom magistra.

[iKnw] – Rozumiem, że muzyka jest Twoją pasją. Od kiedy się nią zajmujesz?

[MC] – Muzyka towarzyszyła mi od najmłodszych lat, a przygoda rozpoczęła się w wieku 8 lat śpiewając w scholii. Następnie marzyłam o szkole muzycznej i stało się w wieku 12 lat. Rozpoczęłam naukę w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu.

[iKnw] – Namawiał Cię ktoś za dziecięcych lat do rozwijania swojego talentu?

[MC] – Jeśli chodzi o śpiew to nikt mnie namawiał. Rozpoczęłam śpiewać w wieku 8 lat, ale to był tylko zalążek tego co działo się później, bo będąc w Szkole Muzycznej moim głównym instrumentem na początku była wiolonczela, a później flet poprzeczny. Z czasem chodząc również na zajęcia Chóru i I i II stopnia w Szkole Muzycznej czułam, że chce dalej śpiewać i dalej kształcić się w tym kierunku, ale nie było to do końca takie proste.

[iKnw] – Podczas naszej wcześniejszej rozmowy, wspomniałaś o stworzeniu wideoklipu do Twojej piosenki. Skąd pomysł nagrania teledysku? Czy jest to Twój pierwszy taki projekt?

[MC] – Pomysł na nagranie teledysku narodził się spontanicznie, bo na początku trzeba było mieć do tego piosenkę. W wieku 14 lat napisałam pierwszą piosenkę do poduszki. Nie chciałam robić tego więcej, a ze względu na obronę dyplomu wokalistyki estradowej, napisałam dwie autorskie piosenki, w tym właśnie „Never let you go”. To jest mój pierwszy teledysk, ale wierzę, że nie ostatni, a jeszcze bardziej cieszę się z tego, że weźmie w nim udział Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Utgard” z Gliwic. Sam teledysk będzie nagrywany przez Master Orion Studio, gdzie na czele stanie Kacper Jakubczyk.

[iKnw] – Wydajesz się wszechstronną artystką. Z jednej strony projekty wizualne, jak teraz wspomniany teledysk, z drugiej zaś oddanie się muzyce. Jednak w jakich stylach muzycznych czujesz się najlepiej? Może jest jeszcze coś czego nie próbowałaś, a chciałabyś poznać?

[MC] – W wieku 13 lat skupiłam się na śpiewie klasycznym i były plany, aby kształcić się nadal w klasyce, ale nie zawsze w życiu jest tak jakbyśmy chcieli i zawsze powtarzam, że widocznie tak miało być i oczywiście nie żałuję. Spełniam się obecnie na pograniczu pop – electro z elementami muzyki filmowej, ale gatunkami takimi jak rock, alternatywna, indie, brit pop, dance, dark electro, dubstep, reggae nie pogardzę i jestem otwarta na wszelkie propozycje muzyczne!

[iKnw] – Wszyscy wiemy, że internet jest wielkim oraz bogatym źródłem wiedzy, a także daje nam wiele możliwości rozwoju. Jednak czy uważasz, że droga do kariery muzycznej, przez promocję swojej twórczości w internecie jest wystarczająca? Czy może masz jakieś plany na najbliższy czas pod kątem zaistnienia dla szerszej publiczności?

[MC] – Żyjąc w czasach gdzie wszelkie informacje otrzymuje się głównie za pośrednictwem mass mediów to myślę, że warto promować się właśnie za pośrednictwem internetu, ale nie jest to wystarczające. Chcąc zaistnieć trzeba wyjść przed szereg i pomimo przeciwności losu mieć wiele pomysłów na siebie, bo w dzisiejszych czasach, nie ukrywajmy tego, ale stawia się na oryginalność, trzeba się czymś wyróżniać. Obecnie jestem w trakcie budowania swojego oficjalnego fanpage na fb i instragramie. Rozbudowuje także kanał na youtube o nowe filmy promocyjne do teledysku oraz covery, które również prezentuje na nim. Współpracuje z innymi muzykami, od których mogę się wiele nauczyć i jestem bardzo im za to wdzięczna i szanuje również ich pracę i serce, które wkładają w pomoc dla mnie i mojej muzycznej przyszłości.

[iKnw] – Wychodząc z ram internetu, muzyki, rozwoju osobistego. Co tak prywatnie jako Marta Czuba lubisz? Jak organizujesz wolny czas?

[MC] – Prywatnie studiuję, w wolnych chwilach podróżuję i spotykam się z rodziną i przyjaciółmi.

[iKnw] – Dziękuję Ci bardzo za rozmowę i życzę sukcesów w dalszym rozwoju.

Poniżej, nowa produkcja Marty

1 KOMENTARZ

Comments are closed.