11 kolejka Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej w Knurowie już za nami – IPA Knurów nadal na czele pomimo remisu, jednak Vibovit ma o 1 spotkanie rozegrane mniej.

Bliscy odniesienia zwycięstwa nad liderem rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej byli piłkarze Teamu Stalmet. We wczorajszym meczu dwukrotnie „Stalowi” wychodzili na prowadzenie po strzałach Przemysława Zagórskiego. Najpierw zaskoczył on bramkarza IPA strzałem z dystansu, a potem nie dal szans kończąc szybki kontratak na 5 minut przed końcową syreną. IPA nie pozostawała dłużna. Łukasz Spórna pomimo trzyosobowego muru znalazł drogę do bramki Teamu Stalmet, a w ostatnim fragmencie gry lider cierpliwie rozgrywał akcję z lotnym bramkarzem i dopiął swego, gdy do końca meczu pozostało zaledwie 11 sekund.

Wynik ten ucieszył Vibovit, który po zwycięstwie nad Paderek Team zbliżył się do lidera na dystans jednego punktu. Wprawdzie początek meczu należał do młodzieży, która prowadziła już 2:0, ale potem górę wzięło doświadczenie.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Bud-Expert Team pokonując TKKF 1:0. „Złotego” gola zdobył wykorzystując akcję sam na sam z bramkarzem Sebastian Brodziński. Zawodnik ten mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego strzał z przedłużonego rzutu karnego okazał się niecelny. Bud-Expert Team dzięki wygranej przerwał serię 10 spotkań bez zwycięstwa trwająca od 11 kwietnia ub. roku.

Najbliższa kolejka MLPNH już w niedzielę, kiedy to piłkarze tradycyjnie wesprą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Spośród trzech spotkań najwięcej uwagi przyciąga szlagier IPA – Vibovit.

Wyniki 11. kolejki z dnia 9.1.2017

TKKF Mistral Intermarche – Bud-Expert Team 0:1 (0:0)
Vibovit – Paderek Team 7:4 (2:2)
IPA Knurów – Team Stalmet 2:2 (1:1)

W tabeli prowadzi IPA Knurów tuż za nimi Vibovit z 1 pkt straty.

Info : http://mosirknurow.pl