W dniach 8-12 listopada w Czerwionce-Leszczynach gościła grupa uczniów z miasta partnerskiego Jekabpils na Łotwie.

Centralnym punktem pobytu łotweskiej młodzieży w naszej gminie były obchody Święta Niepodległości 11 listopada. Goście uczestniczyli zarówno w złożeniu kwiatów pod tablicą Bohaterów Powstań Śląskich, uroczystej mszy świętej, jak również w koncercie Orkiestry Miejskiej „Dębieńsko” w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym.

Jak podkreśla dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Alicja Litwinowicz-Klyta, wizyta uczniów obfitowała również w liczne atrakcje: „Nasi goście uczestniczyli w ciekawych zajęciach odbywających się w tych dniach w naszej szkole, odwiedzili Kopalnię Guido w Zabrzu oraz Aquapark w Tychach” – wyjaśnia A.Litwinowicz-Klyta.

Uczniowie z Łotwy wzięli udział w uroczystym Festiwalu Żołnierskiej Pieśni Patriotycznej, warsztatach hologramów, zawodach sportowych oraz programowaniu robotów w SP 4. Uczestniczyli również w warsztatach teatralnych, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, spotkali się również z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesławem Janiszewskim. „Niezmiernie cieszę się, że w tym ważnym dla Polski czasie, kiedy obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, możemy Was gościć w Czerwionce-Leszczynach. Cieszę się, że zwiedzacie i poznajecie naszą gminę, ale przede wszystkim z tego, że nawiązujecie nowe znajomości i przyjaźnie” – mówił Burmistrz W. Janiszewski.

Warsztaty teatralne, w których wzięła udział młodzież z Łotwy podczas wizyty w Czerwionce-Leszczynach:

m.youtube.com/watch?v=RVaBhRX_T50

Info: czerwionka-leszczyny.pl