Weekendowa plaga nietrzeźwych kierujących

0
557

Podczas zakończonego właśnie weekendu na terenie gliwickiego garnizonu stróże prawa zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierujących. Rekordzista, mieszkaniec Zabrza podczas kontroli w organizmie miał prawie 2,5 promila. Zarzuty usłyszy również 22 letni mieszkaniec który dziś nad ranem został zatrzymany podczas prowadzenia samochodu w stanie po użyciu środków odurzających, narkotest wykazał w jego organizmie obecność amfetaminy.

Pomimo apeli i wzmożonych kontroli kierujący nadal wsiadają za kółko na podwójnym gazie. Bilans zatrzymanych nietrzeźwych kierujących przez gliwickich funkcjonariuszy w miniony weekend pokazuje skalę problemu. Wśród zatrzymanych byli: 32 latek kierujący samochodem na ulicy Piwnej, podczas kontroli wydmuchał 1,5 promila. Dodatkowo usłyszy zarzuty za niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Z kolei rekordzista, w niedzielę na ulicy Gajowej kierując samochodem w organizmie miał prawie 2,5 promila, 45 letni zabrzanin może ponieść wysoką karę. Za kierowanie na podwójnym gazie poniesie również konsekwencje 25 latek z Gliwic. Prowadził pojazd pomimo 2 promili w wydychanym powietrzu. Wśród zatrzymanych nietrzeźwych byli też kierujący jednośladami. 34 latek na Góry Chełmskiej kierował junakiem, jak okazało badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie, miał 1,9 promila. Kolejny amator jednośladów wydmuchał 0,8 promila. Kontrola miała miejsce w Sośnicowicach, 44 latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.

Natomiast dziś we wczesnych godzinach porannych policjanci w drogówki zatrzymali do kontroli 22 latka z Gliwic który po przebadaniu go na zawartość środków odurzających w organizmie odpowie za kierowanie po zażyciu amfetaminy.

Jak wskazuje kodeks karny,,kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny(…) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2″.

 

info; KMP Gliwice