Warszawa/Knurów: Podsumowująca plebiscyt „Położna na Medal 2017”.

0
1475

W piątek, 9 marca, w Hotelu Radisson Blu Sobieski odbyła się gala podsumowująca 4. edycję kampanii społeczno-edukacyjnej i konkursu „Położna na Medal”, podczas której nagrodzono najlepsze położne   z całej Polski. Inicjatorem kampanii jest Akademia Malucha Alantan, która od lat podnosi świadomość społeczną tematów związanych z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci.

 

Do ubiegłorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą położną zgłoszono 427 kandydatek, na które łącznie oddano 19112 głosów. Tytuł zwyciężczyni odebrała Monika Wójcik z Limanowej z łączną liczbą 1366 głosów

Tuż za położną z Limanowej z liczbą 1250 głosów, uplasowała się Elżbieta Wójtowicz z Olsztyna.  Trzecie miejsce w plebiscycie zajęła Marzena Langner – Pawliczek na którą oddano łącznie 827 głosów. 

 

W piątkowy poranek odbyło się również śniadanie prasowe. Gościem specjalnym spotkania był położny, Grzegorz Chajdaś, który pracuje na oddziale patologii ciąży. Jak powiedziała Prezes Zofia Małas, Pan Grzegorz należy do grona 71 mężczyzn wykonujących zawód położnego w Polsce. Dodała również, że łącznie zarejestrowanych jest 37 tysięcy położnych, z czego czynnie pracuje 27 tysięcy.  

 

Uczestniczyła w niej Pani Marzena Langner-Pawliczek, położna ze Szpitala w Knurowie, która została wybrana najlepszą położną na Śląsku jednocześnie zajmując III miejsce w ogólnopolskiej odsłonie plebiscytu. Pani Marzenie składamy raz jeszcze gratulacje, jednocześnie dziękując wszystkim z Państwa, którzy zdecydowali się na oddanie głosu w konkursie.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z gali, których autorem jest Pan Grzegorz Chajdaś.