InformacjeKnurówSport i rekreacja

Wałbrzych/Knurów: Durkacz i Safaryan o krok od złotych medali

Zawodników BKS Concordia Knurów Damiana Durkacza i Oskara Safaryana dzieli już tylko jeden krok od zdobycia tytułów Indywidualnych Mistrzów Polski Seniorów. W półfinałowych pojedynkach pewnie pokonali swoich rywali i jutro powalczą o złote medale.

Pierwszy na ringu pojawił się Durkacz, który startuje w kategorii 67kg. W 1/2 finału mierzył się z Patrykiem Soyerem z Imperium Boxing Wałbrzych. Knurowianin nie dał najmniejszych szans swojemu przeciwnikowi wygrywając pewnie 5:0.

Drugi reprezentant knurowskiego klubu Oskar Safaryan w półfinale kategorii +92kg skrzyżował rękawice z innym zawodnikiem Imperium Boxing Wałbrzych Arturem Sieńko. Podopieczny trenera Ireneusza Przywary wygrał jednogłośnie 5:0.

W finałowej walce Damian Durkacz zmierzy się z Mateuszem Polskim z klubu KB Karlino. Oskar Safaryan natomiast aby zdobyć złoty medal będzie musiał pokonać zawodnika bez przynależności klubowej: Jacka Gałązkę.

Rywal Durczaka w 1/2 finału musiał się sporo napracować aby wejść do finału – w pojedynku z Filipem Wąchałą z Sako Gdańsk wygrał po wyrównanej walce 3:2. Jacek Gałązka bez większych problemów pokonał w półfinale Patryka Polasika z Sokoła Gliwice 5:0.

Finałowe walki Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Wałbrzychu odbędą się w piątek 19 listopada. Transmisję z tych pojedynków przeprowadzi stacja TVP Sport.

Początek piątkowych pojedynków zaplanowano od godziny 16:30. Walki finałowe mężczyzn rozpoczną się o godzinie 19:15.