W amfiteatrze „Buk” w Rudach powstał plan do „Zimnej wojny”

0
1490

Oskarowy polsko – brytyjski reżyser i scenarzysta Paweł Pawlikowski kręci w Rudach zamykającą scenę do filmu „Zimna wojna”. W scenerii amfiteatru opowiadają dla telewizji Imperium o planie filmowym i innych planach Dariusz Jezierski i Anna Maksym.
Już dzisiaj i jutro odbędą się w Buku pierwsze zdjęcia, a zagrają m.in. znani aktorzy jak Borys Szyc, Tomasz Kot i Agata Kulesza.
W Buku odbędzie się scena która rozgrywa się w 1963 r podczas Festiwalu Muzyki a jedna z bohaterek będzie śpiewać. Pozostałe sceny odbędą się w restauracji. Ci którzy korzystali kiedyś z dobrodziejstwa Buku będą mieli okazję wszystko sobie przypomnieć. Fabuła filmowa będzie raczej obyczajowa z elementami historii.
Plany Dariusza Jezierskiego i Anny Maksym sięgają również produkcji filmowej. Powstanie cykliczny serial „44 – 100 Życie” obyczajowy na tle Gliwic o podłożu bardzo pluralistycznym.
Ogłoszony zostanie casting na dobór aktorów nieprofesjonalnych którzy wystąpią u boku aktorów zawodowych. Pierwsze zgłoszenie można wysyłać na adres dario308@wp.pl.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/amfiteatrBUK/