Vibovit mistrzem po raz 10. – wyniki 21 kolejki MLNPH

0
458

W 27-letniej edycji Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej po raz 10. triumfował Vibovit. Wczorajszy mecz tej drużyny z Teamem Stalmet przejdzie jednak do historii jako niezwykle dramatyczne wydarzenie pełne zwrotów akcji i huśtawki nastrojów. Team Stalmet, który walczył o wicemistrzostwo, rozgrywał bardzo dobre spotkanie i nie zamierzał ułatwiać zadania rywalowi aż pięciokrotnie wychodząc na prowadzenie. Prawdziwy dramat rozegrał się w ciągu kilkunastu ostatnich sekund meczu: na 12 sekund przed końcem Łukasz Pilc po raz 5. doprowadził swoją drużynę do remisu, a w ostatniej sekundzie Robert Kasiński strzelił zwycięskiego gola powodując u swoich kolegów prawdziwą eksplozję radości, a u rywali nieopisaną rozpacz.

Smutek ten podzieliła IPA Knurów, która aż do wspomnianej ostatniej sekundy była mistrzem po pokonaniu w pierwszym meczu tego wieczoru Paderek Teamu. Młodzież robiła co mogła, ale sił wystarczyło jej na pierwszą połowę. Debiutanci mogą tez żałować, że w ostatniej kolejce sezonu stracili pierwsze miejsce w klasyfikacji Fair Play.

Nieco w cieniu tych wydarzeń doszło też wczoraj do sporej niespodzianki, bo TKKF Mistral Intermarche pokonał wyżej notowany Tritech. Piłkarze Marcina Polywki zrobili to w przekonujący sposób, nie tracąc nawet gola i wreszcie zrewanżowali się rywalowi ze serię wysokich porażek.

10 kwietnia drużyny MLPNH po raz ostatni wybiegną na parkiet szczygłowickiej hali by rywalizować w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa. Tego dnia odbędzie się również oficjalne zakończenie rozgrywek połączone z ceremonia wręczenia nagród. Początek o godz. 18.30.

Wyniki 21. kolejki z dnia 27.3.2017

IPA Knurów – Paderek Team 8:3 (4:3)
Tritech – TKKF Mistral Intermarche 0:5 (0:1)
Vibovit – Team Stalmet 6:5 (2:2)

STRZELCY

1.Ariel Mnochy Vibovit 44 bramki
2.Łukasz Spórna IPA Knurów 30 bramek
3.Paweł Mastyj Vibovit 21 bramek

Info : http://mosirknurow.pl/