Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Unia Książenice zatrzymuje Odrę Wodzisław po raz drugi!

Tym razem Unia Książenice grająca na „swoim” boisku w Bełku wygrała 1:0 z MKP Odrą Centrum Wodzisław Śląski. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Suchiński.

Poniżej przedstawiamy składy w których wystąpiły drużyny.
Odra Centrum:
Będkowski – Kalisz, Barteczko, Tymiński, Obara, Fojcik, Wuwer, Tkocz (C), Mokry (34′ Kuc) , Podbioł, Koczy.
Trener: Robert Tkocz.

Unia Książenice:
Kapusta – Szary (C), Wowra, Dudzik, Lorenc, Kostecki, Pieczka, Suchiński (87′ Mizia), Koleczko, Ziaja (63′ Kunat), Bysiec (89′ Kuczera).

Na ławce rezerwowych pozostali: Błatoń, Pilny, Morawa.
Trener: Marcin Koczy.

Kierownik: Sebastian Jarosz.

Trener bramkarzy: Mieczysław Jakubowski.

Fizjoterapeutka: Hanna Klapuch.

Zapraszamy do relacji najciekawszych wydarzeń z boiska.

15:50 Słońce nieudolnie przedziera się przez gęstą warstwę chmur zalegającą na niebie.

Dzisiejsza pogoda jest tak nieprzewidywalna jak forma Piotra Byśca.
Już podczas rozgrzewki możemy zauważyć, że silny bełkowski wiatr będzie płatał figle.

16:00 Trójka sędziowska rozpoczyna dzisiejsze zmagania !
3′ Michał Pieczka decyduje się na strzał z 25 metrów, lecz jego uderzenie przelatuje nad bramką Będkowskiego.
4′ Arek Suchiński rozpędza się lewą stroną boiska, lecz obiekt w Bełku okazuje się zbyt krótki i nasz pomocnik wyjeżdża z piłką za linię boiska – kończąc swój rajd na bramie okalającej stadion w Bełku.
6′ Po raz kolejny Suchiński przedziera się lewą stroną boiska i dośrodkowuje piłkę w kierunku pola karnego. Dośrodkowanie przerywa jeden z obrońców Odry wybijając je na rzut rożny.
Z rzutu rożnego dośrodkowuje Michał Pieczka. Akcję niecelnym strzałem głową kończy Mateusz Wowra.
8′ Paweł Ziaja znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Odry. Zamiast spytać goalkeepera Odry w którym kierunku ma posłać piłkę, ten kapnął prosto w Będkowskiego. Fatalny strzał.
10′ Sławomir Szary 45 metrowym podaniem obsługuje Arka Suchińskiego, który przegrywa pojedynek z Będkowskim.
11′ Michał Pieczka niczym w latach swojej świetności dopatrzył Kamila Kosteckiego i obsługuje go kapitalnym prostopadłym podaniem, lecz „Kostek” strzelając w kierunku bramki Odry był na pozycji spalonej.
12′ Piotr Bysiec w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela prosto w Będkowskiego.
14′ Pierwsza próba strzału z dystansu w wykonaniu zawodników Odry, lecz piłka ląduje w okolicach najbliższych zabudowań w Bełku.
16′ Bardzo dobra okazja Odry! Pełniący funkcję trenera oraz kapitana Odry – Robert Tkocz wywalczył rzut rożny, którego sam jest wykonawcą. Bardzo precyzyjne dośrodkowanie trafia wprost na głowę Wuwera, lecz ten podaje piłkę Pawłowi Kapuście.
17′ Zawodnik Odry staje w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem, lecz sędzia liniowy dopatruje się pozycji spalonej.
19′ Dawid Fojcik strzela nad bramką Unii, kolejny niecelny strzał.
22′ Niebywała sytuacja. Suchiński dośrodkowuje LEWĄ (!) nogą w kierunku pola karnego Odry.
Dośrodkowanie przecina Będkowski, który piąstkuje piłkę na szesnasty metr.
Ta spada wprost pod nogi Damiana Koleczko, lecz ten nie ma chyba ochoty dzisiaj na zdobycie gola i czymś przypominającym strzał podaje piłkę Będkowskiemu.
25′ Tkocz próbuje przelobować z połowy boiska Pawła Kapustę, lecz piłka przelatuje obok bramki.
27′ Rzut wolny dla Odry Wodzisław. Do piłki podchodzi Robert Tkocz i uderza ją w kierunku bramki. Na nasze szczęście piłka przelatuje obok słupka bramki Unii.
30′ Kostecki strzela w kierunku bramki Odry, lecz strzał po plecach zawodnikach Odry ląduje za linią końcową boiska.
34′ Zmiana w Odrze. Kuc zmienia Mokrego.
35′ Wuwer strzela w kierunku bramki Pawła Kapusty, lecz piłka kończy swój lot po za granicami stadionu w Bełku.
40′ Rzut rożny dla Unii. Dośrodkowuje Michał Pieczka. Akcję strzałem głową kończy Mateusz Wowra, lecz piłkę spokojnie broni Będkowski.
44′ GOOOOOOL dla UNII !!
Michał Pieczka posyła podanie, które mija obrońcę Odry. Do piłki dopada Suchiński, który lewą nogą (!) pokonuje bramkarza Odry.
Unia 1 do 0 Odra.
Chwilę później arbiter kończy pierwszą część spotkania.

Co najmniej połowa osób zgromadzonych na stadionie postanowiła w przerwie odwiedzić pobliski sklep spożywczo-monopolowy, by zakupić ciepłe napoje.
Druga połowa kibiców udała się do swoich aut, by ogrzać wyziębnięte ciała.

Drugą część widowiska rozpoczynamy bez zmian personalnych.
48′ Michał Pieczka uderza piłkę z rzutu wolnego, która zmierza w kierunku bramki.
Arek Suchiński pazernie chcąc przeciąć ten strzał przenosi jednak piłkę nad poprzeczką bramki Odry.
49′ Rzut rożny dla Unii. Pieczka dośrodkowuje do Szarego, lecz ten przegrywa pojedynek dryblerski z zawodnikiem Odry.
50′ Rzut rożny dla Odry. Lorenc wybija jednak głową dośrodkowanie Tkocza.
52′ Dwa rzuty rożne dla Unii Książenice, które nie przynoszą jednak efektów.
55′ Strzał zawodnika Odry, który przelatuje daleko obok naszej bramki.
57′ Podbioł strzela na bramkę Unii, lecz Paweł Kapusta wybija piłkę na rzut rożny.
58′ Bardzo dobra okazja Odry. Jeden z zawodników Odry decyduje się na strzał z okolic szesnastego metra. Piłka po rykoszecie ląduje za linią końcową boiska.
60′ Szary strzela wprost w bramkarza.
63′ Mateusz Wuwer też chyba nie ma chęci, by zdobyć dziś gola. Zawodnik Odry znajduje się w sytuacji sam na sam z Kapustą, lecz głową podaje piłkę naszemu goalkeeperowi.
63′ W Unii Książenice Bartosz Kunat zmienia Pawła Ziaję.
67′ Suchiński dośrodkowuje, Będkowski wyłapuje dośrodkowanie.
67′ Chwilę później Bartek Lorenc dostaje żółtą kartkę za faul.
68′ Kontraatak Odry. Faul na 25 metrze naszych zawodników. Do piłki podchodzi Tkocz. Silnie uderza na bramkę, lecz „Kapi” tego dnia jest w kapitalnej dyspozycji.
69′ Damian Koleczko faulowany. Do piłki podchodzi Michał Pieczka. Jego precyzyjny strzał na rzut rożny z problemami wybija Będkowski.
70′ Rzut rożny dla Odry. Paweł Kapusta piąstkuje dośrodkowanie Tkocza.
72′ Strzał zawodnika Odry ląduje obok bramki Unii.
76′ Michał Pieczka napomniany żółtą kartką.
78′ Mateusz Wowra również dostaje żółtą kartkę.
78′ Widzimy delikatną przewagę Odry. Zawodnicy Unii przerywają akcję, za co arbiter karze ich kartkami żółtego koloru.
79′ Kolejna ciekawa akcja Odry kończy się dośrodkowaniem w pole karne, lecz tam najaktywniejszy jest Paweł Kapusta, który przecina dośrodkowanie.
80′ „Suchy” podaje do Piotra Byśca, lecz nasz napastnik został uprzedzony przez Będkowskiego.
82′ Kapitalne uderzenie Michała Pieczki z dystansu. Będkowski odbija piłkę przed siebie.
83′ Kunat dośrodkowuje, lecz piłka spada przy bramie wjazdowej na stadion w Bełku.
84′ Suchiński sam na sam z bramkarzem Odry. Niestety nasz zawodnik przegrywa pojedynek z Będkowskim.
85′ Rzut wolny dla Odry. Tkocz strzela jednak nad bramką Unii.
87′ W Unii Książenice Marcin Mizia zmienia Arka Suchińskiego.
89′ Kolejna zmiana w Unii. Marcin Kuczera zmienia Piotra Byśca.