Unia Książenice vs ROW 1964 Rybnik 2:1

0
484

Wygrana na zakończenie. Unia Książenice – ROW 1964 Rybnik 2:1

Bramki Roberta Tkocza oraz Arkadiusza Suchińskiego dały ekipie z Książenic trzy punkty w starciu z drużyną z Rybnika.

Mecz dla piłkarzy Unii miał niebagatelną stawkę. W przypadku wygranej podopieczni trenera Roberta Tkocza bez oglądania się na rywali zapewniliby sobie czwartoligowy byt. Gospodarze nie dali jednak po sobie poznać, jakoby czuli się tym sparaliżowani. To do nich należał początek i gdyby w podbramkowych sytuacjach Arkadiusz Suchiński oraz Piotr Bysiec zachowali się lepiej, prowadzenie udałoby się objąć wcześniej.

A tak trzeba było na nie czekać do 26. minuty gry. Wówczas zmierzającą do siatki piłkę uderzoną przez Byśca ręką odbił kapitan ROW-u, Jan Janik. Na nic zdały się protesty rybniczan. Sędzia pozostał nieugięty i nie zmienił swojej decyzji o podyktowaniu jedenastki, którą na gola zamienił Robert Tkocz.

Zielono-czarni przed przerwą mogli wyrównać, ale Unię przed stratą bramki, którą notabene na swoje konto zapisałby jej były gracz – Michał Pieczka – wybronili wespół Mateusz Bennek i Bartosz Błatoń.

W drugiej połowie książeniczanie oddali pole gry rywalom. Goście tworzyli sobie kolejne sytuacje i tylko świetna postawa Błatonia połączona ze szczęściem zapobiegły wyrównaniu. Przy okazji zemściły się na rybniczanach w 84. minucie gry, gdy wynik po podaniu Byśca podwyższył Suchiński głową lobując Bartosza Barczyka. W doliczonym czasie, rezultat skorygował jeszcze Janik, którego uderzenie po rykoszecie zaskoczyło Błatonia.

Ostatecznie w meczu więcej bramek już nie padło, a ponieważ za tydzień Unia za swój mecz otrzyma walkower może być pewna, że nie spadnie z IV ligi.

Unia Książenice – ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Robert Tkocz (26-karny) 2:0 Arkadiusz Suchiński (84) 2:1 Jan Janik (90+3)

Żółte kartki: Suchiński, Kaczmarczyk – Janik

Unia: Błatoń – Czech(67.Wieczorek) Kaczmarczyk, Dudzik, Wojtala, Kostecki, Skrenik, Bennek(80. Wilczkiewicz), Suchiński, Tkocz(90+2.Skowronek), Bysiec. Trener: Robert Tkocz

ROW: Barczyk – Janik, Lalko(90+1.Hadam), Brychlik, Pochcioł(82.Piekorz), Baranskyi, Warmiński(70.Wiora), Szewieczek, Pieczka(46.Cywka), Krotofil, Sobik(46.Juraszczyk). Trener: Dariusz Widawski

Sędziował: Przemysław Greń (Kozy)

info: Unia Książenice