Ulicznicy: Ta ostatnia niedziela, wraz z sobotą i piątkiem

0
980

Ostatni weekend tegorocznej edycji uliczników zaczynamy w piątek, 28 lipca o godz. 19.00 Objazdowym Domem Kultury na Scenie Forum (ul. Lipowa 1). A tam koncert Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn.

Wyjątkowa formacja ta jest trochę jak wypadek, w którym brał udział wóz cyrkowy, samochód nastolatków i fanpage RMF FM.

Zdecydowanie – jedyna taka grupa muzyczna. Śpiewają, grają (o dziwo!), ale podczas koncertów dużo też mówią. Na tyle zabawnie, że zwyciężyli największy festiwal kabaretowy w Polsce – 33 PAKA. Publiczność ich kocha, a dzięki temu uczuciu mają już za sobą parę solidnych tytułów i nagród na festiwalach piosenki autorskiej, poetyckiej, studenckiej i przeglądach kabaretowych. Grali natomiast m.in. przed grupą Scorpions na Tauron Life Festival Oświęcim.

W sobotę 29 lipca dla najmłodszych: od 12.00-16.00 w Parku Chopina Alejka Forum warsztaty kreatywne spod znaku Fabryka Kultury. Zabawnie, z pomysłem, klejenie, malowanie, lepienie i wyciskanie.

O 16.00 natomiast Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI: „Fintikluszki, folkowe okruszki”. FINTIKLUSZKI to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu DROBIAZGI.

Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami.

Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka. Folkowo i kolorowo.

A dla małych i dużych wydarzenia zachwycające i trwające aż dwa dni:

29 lipca, sobota, od 15.00 – Park Chopina/ 30 lipca, niedziela, od 16.00, Rynek

Teatr Delikates: „Z głową w chmurach” – happening
Z głową w chmurach to turystyka leniwa. Zapraszamy na spacer, który umożliwia „oddanie” głowy w chmury, całkowicie i dosłownie. Z jej wnętrza widz-słuchacz złowi uchem historię, opartą na motywach hawajskich wierzeń Huna. Słuchowisko, które subtelnie istnieje w przestrzeni publicznej… zmieniając ją na lepsze. W czasie jednego spaceru – 21 min. uczestniczy 10 osób.

29 lipca, sobota, 18.00/ 30 lipca, niedziela, 18.00, Rynek

La Trócola Circ (Hiszpania): „Potted” – show żonglerski
Projekt „Potted” można określić mianem makrożonglerki – dla fanów latających przedmiotów widowiska absolutnie nie do przegapienia! To poszukiwania wspólnych punktów między harmonią, a chaosem, tym co statyczne i dynamiczne, sztucznym i naturalnym, grawitacją i nieważkością, między granicami obiektów i ludzi, a nieskończonością. A wszystko to ubrane w fenomenalną rozrywkę – zwinną, sugestywną, malowniczą.


29 lipca, sobota, 20.30/ 30 lipca, niedziela, 20.30, Park Chopina

The theatre company „Mr Pejo’s Wandering Dolls” (Rosja): „Mignone” – spektakl
Opowieść o stracie i odnajdywaniu, o duszy i muzyce, o szczęściu i samotności. Dziwna dziewczynka mieszka w swoim zamkniętym świecie – w szafie pełnej dziecięcych wspomnień, ale też magicznych, cudownych postaci. Muzyka, lalki i maski wypełniają ten zwariowany spektakl, wywołujący śmiech i współczucie widzów. Interaktywna gra z publicznością, dynamiczne wstawki taneczne, nieoczekiwane zwroty akcji i możliwość rozmaitych interpretacji. Spektakl grany na Kremlu i przed Królową angielską.