Uczniowie Paderka w Sejmie RP

0
869

Uczniowie Zespołu Szkół im. i. J. Paderewskiego w Knurowie, laureaci Konkursu Wiedzy o Sejmie, który jesienią ub. roku odbył się w Starostwie Powiatowym w Gliwicach, odwiedzili 11 kwietnia siedzibę Sejmu RO.

Michał Mazur, Konrad Kazaniecki, Dawid Kaszek pod opieką nauczycielki Marzeny Krasoń-Kapłanek zostali zaproszeni do Warszawy przez poseł Barbarę Dziuk na wspólne zwiedzanie Sejmu RP. Młodzież na miejscu spotkała się z parlamentarzystką, a także z przebywającymi tego dnia w stolicy starostą gliwickim Waldemarem Dombkiem oraz przedstawicielami Klastra Energii „Przyjazna Energia w Powiecie Gliwickim”. W Warszawie uczniowie odwiedzili również Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Konkurs Wiedzy o Sejmie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany był 19 października ub. r. w Starostwie Powiatowym w Gliwicach inicjatywy poseł Barbary Dziuk oraz Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Najlepsza wiedzą wykazali się na nim właśnie uczniowie „Paderewskiego” – zwycięzcą został Michał Mazur, a pozostałe miejsca na podium zajęli Konrad Kazaniecki i Dawid Kaszek, których przygotowała nauczycielka Barbara Dudło.

Info: starostwo.gliwice.pl