Starostwo Rybnik: Eliminacje Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

0
261

👉 Wczoraj 21.04.2022 w Starostwie Powiatowym w Rybniku odbyły się eliminacje Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

👉 Wystartowało 11 uczestników w trzech kategoriach wiekowych – klasy I – IV, klasy V – VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.

👉 Turniej oficjalnie otworzył Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec oraz przedstawiciele Jury w składzie Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska – Przewodniczący Jury, Wojciech Pawlik – Sekretarz oraz Radosław Dziurok, Jarosław Szczepański, Grzegorz Swinka członkowie Jury a zarazem przedstawiciele Straży Pożarnej.
👉 Młodzież musiała wykazać się ogólną wiedzą w zakresie pożarnictwa, która została sprawdzona w teście oraz w części teoretycznej związanej z odpowiedzią na konkretne pytanie.
W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli w rozgrywce finałowej:
I grupa wiekowa (klasy I – IV)
1. Amelia Sobeczko – 9 pkt
2. Roksana Sobik – 7 pkt
3. Zuzanna Hałys – 4 pkt
4. Daniel Drechsler
II grupa wiekowa (klasy V – VIII)
1. Amelia Wyżyńska – 7 pkt
2. Emilia Grela – 6 pkt
3. Iwona szewczyk – 2 pkt
4. Katarzyna Kłosek – 1 pkt
III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)
1. Paweł Gawlik – 12 pkt
2. Patryk Brzoza – 9 pkt
3. Jakub Pakuła – 7 pkt
👉 Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Najlepsi będą reprezentować Powiat Rybnicki w kolejnych turniejach na szczeblu wojewódzkim. Życzymy im jak najlepszego wyniku i awansu do szczebla centralnego. Na zakończenie turnieju Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska z przedstawicielami Jury wręczyli zwycięzcom i uczestnikom nagrody i upominki, gratulując wiedzy, która w dzisiejszych trudnych czasach jest niezbędna, a młodzież powinna cały czas w tej dziedzinie się szkolić i zdobywać niezbędne doświadczenie.

 

info: powiat rybnicki