17 grudnia z krótką wizytą gościli w Starostwie Powiatowym w Gliwicach uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie pod opieką nauczycieli Aleksandry Piekary i Mirosława Gmyza.

– Bardzo zależało nam, aby nasi uczniowie odwiedzili urząd, by zobaczyć gdzie jest zlokalizowany, jakie wydziały się tutaj mieszczą oraz co można w nim załatwić. To praktyczna nauka przedmiotu, jakim jest wiedza o społeczeństwie. Nasi uczniowie muszą doświadczyć, aby lepiej zrozumieć zakres materiału. Tę wizytę z pewnością zapamiętają, bo bardzo im się podobało – mówi Aleksandra Piekara, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Specjalnych w Knurowie.

Uczniowie z klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej zwiedzili m.in. salę sesyjną, salę zarządu, Wydział Komunikacji i Transportu, odwiedzili Rzecznika Praw Konsumenta oraz złożyli wizytę staroście gliwickiemu, Waldemarowi Dombkowi w jego gabinecie. Starosta powitał ich niezwykle serdecznie, ofiarując albumy o historii sportu powiatu gliwickiego.

Młodzież wysłuchała także opowieści o zadaniach powiatu gliwickiego i obejrzała prezentację nt. powiatu gliwickiego. Wizytę zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Info: starostwo.gliwice.pl