Starostwo Powiatowe w Gliwicach: Ogólnopolski konkurs wiedzy pożarniczej

0
747

24 kwietnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gliwicach odbył się powiatowy etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej, czyli konkurs wiedzy nt. bezpieczeństwa dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wzięło w nim udział ponad sześćdziesięciu uczniów z terenu powiatu gliwickiego.

– Testy były trudne – wzdychali młodzi uczestnicy konkursu. A przygotowali je specjaliści w tej dziedzinie, czyli strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Po trudach i zmaganiach z pytaniami testowymi oraz dogrywkach w dwóch kategoriach wiekowych udało się wyłonić laureatów. Komisja w składzie: kapitan Jakub Zych i sekcyjny Jarosław Tomicki z gliwickiej PSP oraz Henryk Kukla z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Informatyki w starostwie miała sporo pracy. Członkowie komisji poradzili sobie jednak sprawnie i szybko.

W najmłodszej grupie, czyli w klasach IV-VI najlepsi okazali się: Łukasz Beer ze szkoły w Stanicy – I miejsce, Magdalena Szablińska ze szkoły w Wielowsi – II miejsce oraz Wojciech Kopel ze szkoły w Paniówkach – III miejsce.

W grupie średniej, czyli klasy VII, VIII i III klasa gimnazjum I miejsce wywalczył Michał Zientek ze szkoły w Stanicy, II lokatę zajęła Natalia Szmit ze szkoły w Wilczy, a III miejsce przypadło Andrzejowi Ślusarskiemu ze szkoły w Wielowsi.

W grupie najstarszej triumfował Amadeusz Hassa, mieszkaniec gminy Sośnicowice, który zajął I miejsce, Dawid Kępka – II miejsce i Patryk Poloczek – III miejsce z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach. Wszystkim laureatom – gratulujemy!

Nagrody, czyli bony do jednego ze sklepów z książkami i muzyką, wręczali laureatom wicestarosta gliwicki, a także prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Powiatu Gliwickiego Andrzej Frejno, komendant miejski PSP w Gliwicach starszy brygadier Roman Klecha oraz jego pracownicy: brygadier Dariusz Mrówka, kapitan Jakub Zych i sekcyjny Jarosław Tomicki.

Zapraszamy znów za rok!

Info: starostwo.gliwice.pl