GierałtowiceGliwiceInformacjeSport i rekreacja

Starostwo Powiatowe w Gliwicach: Gratulacje dla Gardy Gierałtowice

Garda Gierałtowice to klub bokserski, który ma na koncie liczne sukcesy sportowe.

19 listopada jego przedstawiciele oraz zawodnicy odebrali gratulacje za swoje osiągnięcia od starosty gliwickiego Waldemara Dombka.

Klub Sportowy Garda Gierałtowice powstał w 2011 r. Jest stowarzyszeniem nonprofit, na swoją działalność pozyskuje dotacje m.in. z gminy Gierałtowice, wspierają go też sponsorzy. Klub prowadzi zajęcia w trzech grupach: początkującej, rekreacyjnej i zawodniczej. Udział w treningach jest bezpłatny. Prezesem klubu jest Wojciech Jezusek, trenerem Adam Spiecha.

Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Gliwicach 8 zawodników otrzymało listy gratulacyjne od starosty Waldemara Dombka. Byli to: Remigiusz Skoczyński, Tomasz Otworowski, Patryk Szeszko, Marcin Trybalski, Mateusz Wuzik, Damian Hofman, Izabela Rozkoszek i Kamil Kołodziejski. Zawodnikom towarzyszyli: trener i równocześnie wiceprezes klubu ds. szkolenia Adam Spiecha, wiceprezes ds. marketingu Grzegorz Mikulski, wiceprezes ds. wychowania i dyscypliny Łukasz Sieprawski oraz „dobry duch” klubu – Dariusz Kosowicz. Na ręce przedstawicieli Gardy starosta Waldemar Dombek przekazał również specjalne podziękowania dla prezesa Wojciecha Jezuska.

– Jestem niezmiernie dumny, że w naszym powiecie tak prężnie rozwija się widowiskowa dziedzina sportu, jaką jest boks. Serdecznie dziękuję Wam za sportową postawę, zaangażowanie, czas i wysiłek włożone w cykliczne treningi i osobisty rozwój. Bo sport to nie tylko sukcesy i fanfary zwycięstwa, ale też pot, łzy i – czasem – gorzki smak porażki. Życzę dalszych spektakularnych awansów sportowych, zdrowia, wytrzymałości fizycznej, ale też codziennej radości z małych rzeczy – mówił starosta Waldemar Dombek, który otrzymał od klubu statuetkę z podziękowaniami za współpracę i okazane wsparcie.

Garda jest stosunkowo młodym klubem, ale na swoim koncie ma liczne sukcesy. Tylko w ubiegłym roku – 2017, zawodnicy i zawodniczki Gardy rywalizowali w 32 turniejach, z czego w 6 rangi mistrzowskiej – w Mistrzostwach Polski Juniorów, Mistrzostwach Śląska Kadetów i Juniorów, Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet, Pucharze Polski Kadetek, Pucharze Polski Juniorów, Gwardyjskich Mistrzostwach Polski, w 26 turniejach międzynarodowych, 1 turnieju ogólnopolskim i w 3 meczach. Łącznie we wszystkich turniejach zdobyli 101 medali, w tym 56 złotych, 28 srebrnych i 17 brązowych. Największymi sukcesami indywidualnymi były: brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów zdobyty przez Marcina Trybalskiego w Nowej Dębie, mistrzostwo Pucharu Polski zdobyte przez Tomasza Otworowskiego w Grudziądzu, wicemistrzostwo Pucharu Polski w Grudziądzu zdobył Patryk Szeszko, brązowy medal Pucharu Polski wywalczony przez Mateusza Wuzika także w Grudziądzu, Mistrzostwo Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Busku-Zdroju zdobyte przez Remigiusza Skoczyńskiego i Tomasza Otworowskiego oraz brązowy medal Mateusza Wuzika w Busku-Zdroju.

Do indywidualnych wyróżnień należy zaliczyć uznanie Remigiusza Skoczyńskiego najlepszych zawodnikiem Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Busku-Zdroju, Turnieju Ring Wolny w Dąbrowie Górniczej, Mateusz Wuzik z kolei został uznany najlepszym zawodnikiem w Międzynarodowym Turnieju im. Żołnierzy Wyklętych w Kędzierzynie-Koźlu, a Tomasz Otworowski – najlepszym zawodnikiem Memoriału im. Tadeusza Łady. Ponadto wiceprezes klubu Łukasz Sieprawski ukończył kurs sędziowski i zdał egzamin na sędziego okręgowego, trener Adam Spiecha zdał egzamin na sędziego związkowego. Ukończył również kurs i zdał egzamin na pierwszą gwiazdkę AIBA (AIBA to międzynarodowa federacja sankcjonująca i organizująca zawody w boksie amatorskim). Zawodnicy i trenerzy brali także udział w akcjach charytatywnych.

W rywalizacji drużynowej najważniejszymi sukcesami osiągniętymi w 2017 roku były: Drużynowe Mistrzostwo Pucharu Polski Juniorów w Grudziądzu, Drużynowe Mistrzostwo Śląska Kadetów, Juniorów i Seniorów w Knurowie (zdobyte po raz 4 z rzędu), I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Boxing Day w Wodzisławiu, I miejsce w Turnieju Ring Wolny w Dąbrowie Górniczej, I miejsce w Memoriale im. Tadeusza Łady w Gierałtowicach, II miejsce w Międzynarodowym Turnieju im. Jerzego Krasnożona w Knurowie, III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Złotą Rękawicę Wisły w Krakowie. W 2017 roku Garda Gierałtowice była organizatorem 4 imprez bokserskich – były to 3 mecze z Małopolską, Podkarpaciem i Ostrawą oraz IV Memoriał im. Tadeusza Łady o Puchar Wójta Gminy Gierałtowice. W rankingu Śląskiego Związku Bokserskiego we współzawodnictwie sportowym Garda zajęła 3 miejsce na 32 kluby, w rankingu Polskiego Związku Bokserskiego – 70 miejsce na 177 klubów.

Ponadto w rankingu kadetek za rok 2017 zawodniczka Gardy Izabela Rozkoszek zajęła 7 miejsce w kategorii wagowej 52 kg, w rankingu juniorów Tomasz Otworowski zajął 2 miejsce w kategorii wagowej 81 kg, w tej samej wadze Marcin Trybalski zajął 5 miejsce. W kategorii wagowej 91 kg Patryk Szeszko zajął 6 miejsce, w kategorii wagowej 64 kg Mateusz Wuzik zajął 8 miejsce, w kategorii wagowej 69 kg Remigiusz Skoczyński zajął 8 miejsce. Należy dodać, że zawodnicy Gardy są reprezentantami kadry wojewódzkiej, a Izabela Rozkoszek, Remigiusz Skoczyński i Tomasz Otworowski – reprezentantami kadry narodowej.

Gardzie Gierałtowice życzymy kolejnych sukcesów i gratulujemy dotychczasowych, licznych osiągnięć!

Info: starostwo.gliwice.pl

Jeden komentarz do “Starostwo Powiatowe w Gliwicach: Gratulacje dla Gardy Gierałtowice

• „Klub prowadzi zajęcia w trzech grupach: początkującej, rekreacyjnej i zawodniczej. Udział w treningach jest bezpłatny”
    BEZPŁATNY? Chyba ktoś sobie kpi i przekłamuje rzeczywistość. Płatny, płatny i to 80 zł miesięcznie.

Możliwość komentowania została wyłączona.