Starostwo Gliwice: Starostwo pracuje!

0
473
Szanowni Mieszkańcy Powiatu Gliwickiego,

Starostwo Powiatowe w Gliwicach funkcjonuje w stałych godzinach urzędowania z wyłączeniem bezpośredniej obsługi Szanownych Klientów.

My, urzędnicy i władze powiatu, również musieliśmy w większości pracować zdalnie, co w naturalny sposób ograniczało naszą wydajność, gdyż nie można przenieść urzędu do domu. Jednak po wprowadzeniu przez rząd pierwszego etapu poluzowywania ograniczeń 27 kwietnia 2020 roku wracamy w większości do pracy w siedzibie urzędu. Pozostają jeszcze ograniczenia proceduralne. Terminy załatwiania wielu spraw uległy zawieszeniu. Procedury spraw, które załatwiamy zostały utrudnione poprzez ograniczenia w bezpośrednim kontakcie z klientem. W konsekwencji Starostwo Powiatowe nadal musi pozostać zamknięte dla klientów.

Jeśli jednak mieszkańcy naszych gmin potrzebują załatwienia sprawy z zakresu kompetencji powiatowych, to proponujemy następujące ścieżki kontaktu i dostarczania spraw do załatwienia w Starostwie Powiatowym:

– za pośrednictwem platformy e PUAP – link poniżej:

http://www.starostwo.gliwice.pl/aktualnosci-pl/skorzystaj-z-epuap-u.html

– za pośrednictwem poczty tradycyjnej,

– korzystając ze skrzynki podawczej przy wejściu do budynku Starostwa.

Nadal proponujemy także telefoniczny lub pisemny kontakt z naszym urzędem.

Prosimy o zrozumienie tej decyzji, podyktowanej zagrożeniem epidemicznym w Polsce.
O kolejnych krokach będziemy Państwa informować na bieżąco.

W razie nagłych i ważnych zdarzeń można całodobowo dzwonić do służby dyżurnej Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starosty Gliwickiego – 510 138 137.

Wciąż bardzo prosimy o zachowanie spokoju i nieuleganie panice. Zalecamy przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny, w miarę możliwości pozostanie w domach i zastosowanie się do rządowych zaleceń. Prosimy o opiekę nad osobami starszymi, słabszymi, dziećmi i młodzieżą. Dbajcie też o własne zdrowie.

Pragniemy podkreślić, że ogromnie doceniamy dotychczasowe Państwa starania i kolejny raz dziękujemy personelowi medycznemu i wszystkim służbom z naszego terenu za dbałość o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Jeżeli ktoś z Państwa potrzebuje pomocy psychologicznej, informujemy, że Zespół Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach, jest przygotowany, aby zapewnić wsparcie psychologiczne poprzez: telefon stacjonarny: 32 332 66 77, telefon komórkowy: 514 448 957 lub komputery; poprzez komunikator Skype (nazwa użytkownika: PCPR Gliwice Aleksandra, PCPR Gliwice Joanna, PCPR Gliwice Agnieszka). Pomoc psychologiczna świadczona jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 18:00.

Na dzień 26 kwietnia 2020 r. statystyki związane z koronawirusem SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19 w Powiecie Gliwickim przedstawiają się następująco:
•    22 – aktualna liczba osób zakażonych
•    2 zgony
•    8 osób wyleczonych
•    147 osób objętych kwarantanną.

 
W imieniu Zarządu Powiatu Gliwickiego
Starosta Gliwicki
Waldemar Dombek