30 marca stanowisko sekretarza Powiatu Gliwickiego objął Piotr Zakrzewski. Nominację odebrał od starosty gliwickiego Waldemara Dombka – zgodnie z obecnymi wymogami, z maseczką na twarzy.

Piotr Zakrzewski z wykształcenia jest dyplomowanym urzędnikiem administracji publicznej – absolwent Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie. Ukończył studia prawnicze na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie ze specjalnością prawo cywilne.

 

Posiada doświadczenie zawodowe jako urzędnik pracujący w samorządzie regionalnym i powiatowym oraz w administracji centralnej, głównie w resorcie transportu drogowego. Doświadczenie w sektorze publicznym zostało również wzbogacone o zarządzanie w biznesie i współpracę z instytucjami naukowymi.

– Podczas całej mojej publicznej kariery zawodowej, a raczej służby publicznej, moje zainteresowania zawodowe koncentrowały się na dziedzinach prawo publiczne i cywilne, zarządzanie organizacją, nowe technologie i współpraca międzynarodowa – mówi Piotr Zakrzewski.

 

W latach 2003-2006 pełnił już funkcję sekretarza Powiatu Gliwickiego. Wcześniej, w latach 1998-2002 piastował funkcję radnego Rady Powiatu Gliwickiego z okręgu wyborczego w Knurowie.

 

W życiu prywatnym mąż i ojciec trzech synów w wieku szkolnym. Pochodzi z Knurowa. Lubi uprawiać sport, zwiedzać zabytki i śpiewać w chórze.

 

info: starostwo gliwice