Stadion Śląski w Chorzowie: SILESIA BAZAAR Kids

0
543

Przed nami siódma edycja największych na Śląsku targów niezależnej mody i dizajnu SILESIA BAZAAR Kids. Już 28 października na 3 tys. m kw. zadaszonej powierzchni centrum kongresowego Stadionu Śląskiego stanie ponad 100 stoisk niebanalnych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, kosmetyki, gadżety i wiele innych unikatowych produktów. Oprócz strefy sprzedażowej będzie też strefa warsztatowa oraz prelekcyjna w ramach Strefy Rodzica organizowanej przez portal SilesiaDzieci.pl, a także atrakcje przez cały czas trwania wydarzenia. Dodatkowym atutem będzie możliwość zobaczenia Stadionu Śląskiego.  

Aktywności dla dzieci

Program wydarzenia będzie obfitował w liczne atrakcje dla najmłodszych gości. Oto spis atrakcji:

  1. Dzieci wraz z instruktorami z firmy “atomy i bity” będą budowali i ożywiali roboty z klocków Lego.
  2. Logicznego i analitycznego myślenia nauczy Fabryka Naukowców.
  3. Naukowcy i nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Śląskiego wyjaśnią dzieciom co to jest kryminalistyka, termowizja, zdradzą kilka tajemnic fizyki i medycyny.
  4. Warsztaty kulinarne poprowadzi Centrum Kulinarne.
  5. Kraina Czarów zorganizuje gry i zabawy w kąciku z mini-dmuchańcami.

Strefa prelekcji i warsztatów dla rodziców

Z myślą o dorosłych uczestnikach wydarzenia organizatorzy przygotowali konsultacje z ekspertami, interesujące prelekcje i warsztaty. Rodzice będą chłonąć wartościową wiedzę dot. zdrowia i wychowania dzieci. Planowane są  następujące prelekcje:

  1. O trudnych emocjach rodzic-dziecko z punktu widzenia neurodydaktyki opowie Ewa Bensz-Smagała, pedagog, nauczyciel akademicki i właścicielka firmy Lucky Mind.
  2. Na pytanie „czym są granice?” odpowie certyfikowany coach, właściciel portalu LudzkiRodzic.pl – Wioletta Przenniak-Cołta.
  3. Certyfikowane położne Danuta Przybyłko oraz Anna Wierzbicka opowiedzą, jak przygotować się do porodu, jakie standardy opieki okołoporodowej powinny być spełnione, a także, na co zwrócić uwagę podczas połogu i jak opiekować się noworodkiem.Czy olej kokosowy jest naprawdę najlepszym tłuszczem do smażenia, a mleko jest źródłem zdrowia? Obalimy najbardziej popularne mity dietetyczne, rodzice dowiedzą się też, jakie są kluczowe składniki w żywieniu dziecka.
  4. Specjaliści ze Śląskiego Centrum Rozwoju NEURON poprowadzą prelekcje nt. optymalnego rozwoju dziecka – jak pomóc w nauce czytania, jakie zabawki podsuwać, w jakie zabawy się bawić. Będzie też mowa o smoczkach, kubeczkach i karmieniu małego dziecka – tata-logopeda rozwieje wszelkie wątpliwości.

Zabawa i nauka za darmo

Co ważne, wszelkie aktywności – warsztaty dla dzieci, rodziców, prelekcje oraz indywidualne konsultacje ze specjalistami (każdy ekspert będzie do dyspozycji rodziców przez godzinę po swojej prelekcji) są nieodpłatne. Dorośli płacą jedynie za wstęp na imprezę – 9 zł lub 15 zł – bilet rodzinny. Dzieci i młodzież do 15. roku życia wchodzą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne i te w wieku 65+.

Wejście bramą nr 7a. 

Godziny: 10.00-17.00

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.silesiabazaar.pl.

Info: stadionslaski.pl