Stadion Śląski w Chorzowie: „Rapsodia Śląska”

0
880

Widowisko muzyczno-multimedialne „Rapsodia Śląska” z okazji setnej rocznicy I Powstania Śląskiego 1919-2019, organizowane z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

31 sierpnia 2019, Stadion Śląski, godz. 21:00.

WSTĘP WOLNY, bez wejściówek!

Jest to nie tylko wydarzenie, lecz także prapremiera „Rapsodii Śląskiej” autorstwa kompozytora, LAUREATA OSCARA Jan A.P. Kaczmarek pod batutą dyrygent Moniki Wolińskiej.

Obok nich wystąpią:

Brodka
Miuosh
Igor Walaszek – Igo
Grubson
Marcin Wyrostek
Janusz Wawrowski
The Whoop Group
Orkiestra i Chór Filharmonia Śląska
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny
TRANSE EXPRESS

Przygotujcie się na połączenie sztuki i rozrywki najwyższych lotów! Widowisko będzie wyjątkową okazją do posłuchania orkiestry poza murami filharmonii.

„Rapsodia Śląska” połączy muzykę symfoniczną i rozrywkową z efektownymi doznaniami wizualnymi, inspirowanymi Powstaniami Śląskimi. To połączenie różnych gatunków muzyki z efektami wizualnymi sprawia, że widowisko jest skierowane zarówno do starszych odbiorców jak i do młodzieży.

Tym wydarzeniem chcemy również zachęcić wszystkich Polaków do pamiętania i świętowania ważnych rocznic w sposób nie tylko odświętny, lecz także oryginalny oraz przemawiający do wszystkich pokoleń i różnych grup społecznych. Chcemy, by Rapsodia Śląska przeszła do historii polskiej kultury i została zapamiętana jako widowisko upamiętniające ważną rocznicę na dziesięciolecia. Zbudujmy razem nową, pozytywną energię prosto z Śląskie. Pozytywna energia i skierujmy ją na całą Polskę – bądźmy wszyscy częścią wielkiego widowiska „Rapsodia Śląska” 31.08.2019 r. o godz. 21:00 na Stadionie Śląskim!

Info:  Bongo Media Production