Sport: Klasa okręgowa „ZINA Bytom-Zabrze” Grupa 1 Kolejka 4 ŁTS Łabędy – Concordia Knurów 6:2 (2:1)

0
562

W sobotnie popołudnie na stadionie przy ulicy Fiołkowej 26 w Łabędach zmierzyły się drużyny Concordii oraz ŁTSu w ramach ZINA klasy okręgowej.
Początek spotkania charakteryzował się wysoką grą zespołu biało-niebieskich, lecz to drużyna z Knurowa miała okazję na zdobycie pierwszej bramki, bo już w trzeciej minucie Marek Kocur wbiegł z piłką w pole karne i został sfaulowany przez zawodnika gospodarzy, sędzia prowadzący spotkanie nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny.

Do piłki podszedł Grzegorz Górka, kopnął piłkę w lewy dolny róg, lecz Tomasz Kasprzik wyczuł jego intencje i obronił strzał. Dalsza część pierwszej połowy przebiegała w rytmie nadanym przez zielono-czarnych, w 32 minucie po źle wykonanym rzucie rożnym przez zawodników z Łabęd, drużyna Concordii wyprowadziła kontrę, piłka po prostopadłym podaniu trafiła pod nogi Grzegorza Górki, który tym razem wykorzystał okazję i strzelił gola na 1:0.

Szczęście knurowian nie trwało zbyt długo, bo zaledwie po minucie została rozegrana akcja lewym skrzydłem, zawodnik ŁTSu wstrzelił piłkę w pole karne, a ta trafiła do Przemysława Kwaśniewskiego, który się nie zawahał i precyzyjnie oddał strzał w światło bramki.
Po ośmiu minutach od wyrównującego gola, Tomasz Kasprzik rozegrał piłkę od swojej bramki, przeszła ona łatwo przez formacje obrony, pomocy i ataku, znajdując swoje miejsce w bramce Damiana Misiaka po główce Sławomira Kantora. Pierwsza połowa skończyła się po równych 45 minutach.

W drugiej części spotkania drużyna z Łabęd od początku narzuciła wysokie tempo gry, bo już po 5 minutach od rozpoczęcia drugiej połowy, Krzysztof Dłubała po ładnym uwolnieniu się od obrońców strzelił bramkę na 3:1. Na kolejnego gola na nie trzeba było długo czekać już w 57 minucie zawodnicy biało-niebieskich rozegrali piłkę lewą stroną boiska, Jan Goryczka dostał piłkę i z około 11 metra umieścił futbolówkę między słupkami.
Dalsza część spotkania charakteryzowała się mocnym pressingiem drużyny ŁTSu, Sławomir Kantor skompletował hattricka zdobywając bramki w 64 i 82 minucie, a w 85 minucie Mateusz Gola ustalił wynik spotkania na 6:2.

W 90 minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodniku ŁTSu – Rafał Perczyński, po brzydkim faulu na Grzegorzu Górce, który wychodził na czystą pozycję.

Klasa okręgowa „ZINA Bytom-Zabrze”
Grupa 1 Kolejka 4

ŁTS Łabędy – Concordia Knurów 6:2 (2:1)

32‘ 0:1 – Grzegorz Górka
33‘ 1:1 – Przemysław Kwaśniewski
41‘ 2:1 – Sławomir Kantor
50‘ 3:1 – Krzysztof Dłubała
57‘ 4:1 – Jan Goryczka
64‘ 5:1 – Sławomir Kantor
82‘ 6:1 – Sławomir Kantor
85‘ 6:2 – Mateusz Gola (as. Grzegorz Górka)

Kartki: Rafał Perczyński x2 (Łabędy) – w konsekwencji czerwona (90’)

ŁTS Łabędy: Tomasz Kasprzik – Przemysław Kwaśniewski (68′ Mariusz Kwaśniok), Krzysztof Dłubała (76′ Bartosz Blachut), Rafał Adamczyk, Piotr Gogolok, Jan Goryczka, Szymon Ignacek, Sławomir Kantor, Rafał Kucza (68′ Łukasz Magiera), Dawid Majerowski (83′ Kacper Paciorek), Piotr Sigmundzik (46′ Rafał Perczyński)

Pozostali na ławce: Patryk Lawacz, Kamil Wyciślik.

Trener: Jerzy Weroński
Opieka medyczna: Jan Maniak
Kierownik: Natalia Pawlik

Concordia Knurów: Damian Misiak – Marcin Bociek, Michał Mikulski (67′ Mateusz Gola), Adrian Kominiak, Dawid Piórkowski (67′ Tomasz Ferdyan), Marek Kocur (60′ Marek Gola), Grzegorz Suchanek (60′ Patryk Orylski), Grzegorz Górka, Michał Kopczyński, Wojciech Barnik, Patryk Nalepa

Pozostali na ławce: Krzysztof Górka, Patryk Hałas, Bartłomiej Jankowski.

Trener: Zbigniew Matuszek
II Trener: Robert Karaś
Opieka medyczna: Paweł Mołdoch
Kierownik: Robert Hałas

 

info: Concordia Knurów