W grudniu 2018 r. w Katowicach odbędzie się najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej: 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14).

W przypadku pytań dotyczących organizacji COP24 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku, prosimy o kontakt: COP24venue@mckspodek.pl 

If you have any questions regarding Intern

Operatorem logistycznym Konferencji ws. Zmian Klimatu COP 24 zostały Międzynarodowe Targi Poznańskie:

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o./Poznan International Fair
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań
www.mtp.pl  

Decyzja o organizacji szczytu klimatycznego COP24 w Polsce w 2018 r. zapadła podczas szczytu klimatycznego COP22 w Marrakeszu.

Wybór Katowic jako lokalizacji wydarzenia leżał po stronie ONZ i został ogłoszony w dniu 1 czerwca 2017 r. w Tucznie na konferencji prasowej w z udziałem prof. Jana Szyszko, Ministra Środowiska oraz oraz Patricii Espinosy, sekretarz wykonawczej
UNFCCC.

COP24 odbędzie się w dniach 2- 14 grudnia 2018 r. i wezmą w nim udział delegaci z 200 państw, a także reprezentanci nauki, biznesu, organizacji pozarządowych i ekologicznych. Szacunkowa ilość uczestników Konferencji wg UNFCCC (ONZ) wynosi ok. 30 tysięcy osób.

Władze miasta Katowice zadeklarowały możliwość przyjęcia uczestników COP24 oraz możliwość połączeń lotniczych.

Zarówno Międzynarodowe Centrum Kongresowe jak i Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek deklarują swoją gotowość na przyjęcie jednego z najważniejszych wydarzeń międzynarodowych organizowanych obecnie na świecie.

Info: spodekkatowice.pl