zykują się ciekawe zmiany w Sośnicy – w przyszłym roku hala widowiskowo-sportowa przejdzie modernizację, a przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii powstanie ogród terapeutyczny.

W przyszłym roku hala przy ul. Sikorskiego przejdzie modernizację. W ramach inwestycji zostaną przeprowadzone prace mające zwiększyć bezpieczeństwo osób korzystających z obiektu: przebudowa drogi ewakuacyjnej, budowa nowej klatki schodowej i dwóch stref pożarowych. Zmodernizowane zostaną też instalacje: wodna, elektryczna i centralnego ogrzewania, odnowione będą podłogi, niektóre okna i drzwi.

Widownia po modernizacji będzie miała szersze schody. Zostanie zamontowana winda dla osób niepełnosprawnych. Zmieni się też układ pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i zaplecze kawiarni. Przetarg na modernizację hali widowiskowo-sportowej w Sośnicy został już ogłoszony. Jeżeli zostanie pozytywnie rozstrzygnięty hala powinna być gotowa w lipcu 2020 r.

W bliskim sąsiedztwie hali, na skwerze w pobliżu Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, powstanie ogród terapeutyczny dla wychowanków MOS, z rabatami kwiatowymi, piaskownicą, urządzeniami zabawowymi i zadaszoną altanką. MZUK podpisał już umowę na wykonanie projektu ogrodu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, projekt powinien być gotowy w listopadzie br. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie inwestycji.  Zakończenie prac planowane jest w 2020 r

Info: gliwice.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here