Na 2021 rok dofinansowanie dla województwa śląskiego w ramach programu wyniesie aż 140 mln zł❗️z Funduszu Dróg Samorządowych.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w województwie wraz z wojewodą śląskim Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski odwiedził też Smolnicę w gminie Sośnicowice.

Na remontowanej ul. Wiejskiej Premier opowiedział o kolejnych kilometrach nowych dróg wybudowanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych i nowym naborze wniosków od gmin i powiatów. Ta inwestycja, na którą powiat gliwicki otrzymał 1,3 mln zł właśnie z #FDS ma być gotowa jeszcze w lipcu br. Dzięki generalnej przebudowie mieszkańcy zyskają poprawę bezpieczeństwa i komfort.

– Przywozimy w ramach funduszu kolejne 6 mld zł z uszczelnienia systemy podatkowego. Jak przez durszlak wcześniej przepływało 40-50 mld zł. To potwierdzone jest w raportach KE, a my to przesyłamy na inwestycje. Współpracujemy ze sobą bardzo blisko. Najlepsze dowody to nasz program budowy dróg, odnowy kanalizacji, odnowy zabytków, inwestycja w wasze lokalne potrzeby, szkoły, chodniki, oświetlenie – to nasza oferta dla samorządów, którą realizujemy – mówił Premier.

#SMOLNICA #SOŚNICOWICE #ŚLĄSKIE

info:
Jarosław Wieczorek Wojewoda Śląski