Kultura i rozrywkaNewsy

Słowo Metropolity katowickiego na Światowy Dzień Zdrowia

foto: Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

Abp Skworc do Służby Zdrowia: Wyrazy szacunku i wdzięczności za Wasze poświęcenie i pracę.

 

Metropolita katowicki przygotował specjalne słowo do Służby Zdrowia w związku z obchodzonym 7 kwietnia Światowym Dniem Zdrowia i Dniem Pracownika Służby Zdrowia.

rzecznik archidiecezji katowickiej – ks. Tomasz Wojtal – o słowie Metropolity katowickiego do Służby Zdrowia

Abp Skworc zwrócił się do wszystkich zajmujących się zawodowo ratowaniem zdrowia i życia ludzkiego – lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy, położnych, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i wszystkich innych pracowników szpitali i przychodni. – Wszyscy jesteście tak bardzo ważni i macie swoje niezastąpione miejsce w systemie ochrony zdrowia – podkreślił.

 

Przypomniał, że od ponad roku Służba Zdrowia obciążona jest dodatkowymi obowiązkami związanymi z pandemią Covid-19.  – Każdego dnia z poświęceniem i oddaniem walczycie o ten cenny dar, jakim jest ludzkie życie. Udzielacie pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i niesiecie nieocenioną pomoc ludziom w dramatycznych dla nich okolicznościach – napisał arcybiskup.

 

Wyraził wdzięczność i szacunek za poświęcenie oraz fizyczny i psychiczny wysiłek na rzecz chorych. – Pozostając na „pierwszej linii frontu” i walcząc o życie innych, realizujecie swoją misje i swoje powołanie, niejednokrotnie narażając własne zdrowie i życie – zaznaczył.

Pracownikom Służby Zdrowia życzył zdrowia, satysfakcji, życzliwości, wdzięczności i zrozumienia ze strony pacjentów, ich rodzin oraz poparcia ze strony polityków całej sceny politycznej i wszystkich Kościołów, a także wsparcia wolontariuszy.

 

– Wraz z całym Kościołem na Górnym Śląsku modlę się za Was wszystkich o Bożą pomoc i łaskę cierpliwej wytrwałości w walce z „niewidzialnym wrogiem” i o potrzebne siły do zajmowania się chorym człowiekiem, posiadającym zawsze swoją godność i prawa – zapewnił abp Skworc.

 

Przywołując przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, zachęcił, aby pracownicy Służby Zdrowia czerpali z niej inspirację i siłę do podejmowanej posługi. – Trwajcie zatem w wiernej służbie człowiekowi, „utulajcie” egzystencjalny „płacz ludzkości”, zgodnie z wymogami sumienia i na miarę dostępnych możliwości” – podsumował.  Zapewnił o modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej – Lekarki.

 info/foto: Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej