Śląska Bitka 18 i trzy złote medale oraz nokaut imprezy dla zawodników Fight Clubu

0
669

 
W minioną sobotę odbyła się 18 edycja Śląskiej Bitki. Tym razem do Zabrza zjechali zawodnicy z mocnych klubów z całego śląska rywalizując na zasadach K1 Rules.

Na zaproszenie organizatora UKS Rywal Gliwice Fight Club reprezentowali Przemysław Wilk senior – 70 kg,

Patryk Herdzina kadet starszy – 60 kg,

Dawid Lenart junior – 70 kg

i Łukasz Stajniak senior -65 kg.

Jako pierwszy w ringu stawił się Patryk Herdzina. Dał on bardzo dobry i zacięty pojedynek z Mikołajem Świętek. Sędziowie rozstrzygnęli walkę na remis naszym zdaniem na niekorzyść Patryka.

Najważniejsze jest jednak to, że Patryk w ringu dobrze się zaprezentował i zyskał kolejne, cenne ringowe doświadczenie. Nielada niespodziankę sprawił nasz młody zawodnik Dawid Lenart.

Szybko rozstrzygnął swój pojedynek z Dawidem Ryś pokonując go już w pierwszej rundzie przed czasem odnotowując nokaut imprezy. Swoim występem zapewnił sobie miejsce w kadrze reprezentującej nasz team w nadchodzących Mistrzostwach Polski.

Przemysław Wilk stanął w ringu z mocnym przeciwnikiem Szymonem Koziak. Dobrze zrealizował założenia taktyczne. Parł do przodu zadając potężne kopnięcia i ciosy.

Nie ustrzegł się drobnych błędów wygrywając jednak swój pojedynek pewnie na punkty. Niestety na imprezę nie dotarł przeciwnik naszego czwartego reprezentanta Łukasza Stajniaka. Nie znalazł on przeciwnika w związku z czym nie przystąpił do realizacji.

Zapewne w ringu zobaczymy go następnym razem.

Występ na lidze był testem i eliminatorem do udziału w nadchodzących Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Kickboxingu.

Trener Grzegorz Sobierajski nie kryje zadowolenia z występu podopiecznych traktując go jako dobry prognostyk przed nadchodzącymi zawodami.

Wszystkim uczestnikom ligi gratulujemy!!!